Середа, 29 Травня, 2024

Коли на Гданцівці відновлять пам’ятник Богдану Хмельницькому?

У Кривому Розі пам’ятник імені Богдану Хмельницькому, який перебувати в Центрально-Міському районі на Гданцівці вирішили нарешті відновити. Навколо нього раніше розгорталася не одна гучна подія. Докладніше на kryvyi-rih-future.com.ua.

Пам’ятник було встановлено ще минулого століття 1954 року. Він довго стояв і повільно руйнувався. Кілька років тому від скульптури відвалилася рука з булавою. Після чого пам’ятник стояв якийсь час без руки. У 2019 році було проведено експертизу пам’ятника на можливість його відреставрувати. Але після проведення огляду ліпнини та декоративної штукатурки експертом з реставрації було винесено вердикт, що пам’ятник імені Богдана Хмельницького на Гданцівці не підлягає відновленню. Через деякий час пам’ятник з постаменту було повністю демонтовано.

Нещодавно в мережі інтернет з’явилася інформація про те, що пам’ятник на Гданцівці все-таки збирається відновити. Кошти на проведення ремонтних робіт виділяє Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат у рамках соціального партнерства із Кривим Рогом. На реставрацію ІнГЗК спрямовує 1,6 мільйона гривень. Ці зміни до договору між містом та комбінатом мають узгодити депутати Міськради Кривого Рогу на найближчій сесії.

Пам’ятник імені Богдана Хмельницького знаходиться на вулиці Старовокзальна, це центральна площа житлового масиву Гданцівка. Скульптура дуже давно не приваблювала своєю зовнішністю, була старою та обшарпаною, до того ж на пам’ятник неодноразово нападали місцеві вандали. У 1954 році його виготовили з поганого та недовговічного матеріалу, такого як залізобетон. З 2019 року після повного демонтажу пам’ятника Богдану Хмельницькому на центральній площі Гданцівки залишився лише один постамент.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.