Субота, 25 Травня, 2024

У Кривому Розі запланований ремонт монумента “Перемоги”

Металургійна районна рада Кривого Рогу приймає заявки компаній на створення проектно-кошторисної документації, та окрім цього документація має пройти експертизу для подальшого здійснення ремонту монументу “Перемоги”. Районна рада пропозиції приймає до 28 січня 2022 року. Сума, яку планують витратити для розрахунку проектно-кошторисної документації, становить до 280 тисяч гривень. Про цю інформацію стало відомо з офіційного сайту державних закупівель Prozorro. Виконавець повинен надати готовий проект, кошторис та експертизу до 1-го березня 2022 року. Докладніше на kryvyi-rih-future.com.ua.

Інформація про монумент та стеллу

Монумент “Перемога”, а також пам’ятник воїнам ІІІ Українського фронту, які 22-го лютого 1944 року звільняли Кривий Ріг від німецьких військ під час ВВВ. Цей монумент було встановлено 9-го травня 1968 року. Він розташований у Металургійному районі на розі проспекту Миру та вулиці Героїв АТО, поблизу міської лікарні №1.

Територія пам’ятника разом із охоронною зоною займає площу 2859,40 метрів квадратних. Центральним об’єктом на цій території є скульптура солдата в шоломі, яка знаходиться на гранітному п’єдесталі, висота якого становить 14-метровий.

Ззаду високого монумента з солдатом знаходиться заокруглена стелла, виконана з чавуну. На ній зображено три сцени. Перша сцена означає початок війни, картина зображує як мати проводжає свого сина, друга сцена зображує символ боротьби, а третя сцена показує як мати з дітьми зустрічає героя. З іншого боку стели перераховані з’єднання Третього Українського фронту, а також 21 військова частина.

На відстані приблизно 12-ти метрів від центрального монумента та з обох боків від стели вмонтовані смолоскипи у стіну з бетону, яка спирається на 5 блоків.

Які роботи заплановано провести на об’єкті

З даних, які були надані у технічному завданні тендеру, у процесі масштабного ремонту об’єкту на розі проспекту Миру та вулиці Героїв АТО у Металургійному районі будуть виконані наступні роботи:

  • здійснено демонтаж тротуарної плитки навколо пам’ятника Кривого Рогу, а також демонтаж гранітних плит;
  • навколо постаменту із граніту буде зроблено нове освітлення;
  • будуть здійснені відновлювальні роботи з обробки стін із вбудованими смолоскипами з металу, а також проведуть роботи з відновлення обробки підпірних стін;
  • металеві смолоскипи будуть пофарбовані із заміною форсунка;
  • також буде зроблено бетонну основу та сітки з металу для гранітних плит на сходах та піднесеннях;
  • будуть укладені спеціальні антиковзкі та морозостійкі плити з граніту на сходах та піднесеннях;
  • довкола пам’ятки Кривого Рогу буде покладено нову тротуарну плитку.

У Кривому Розі виходячи з офіційних даних представлених на офіційному порталі міста розміщено 146-ть пам’ятників та пам’ятних знаків. З цього числа 78-мь об’єктів є пам’ятками історії та мистецтва міського значення, 18-ть об’єктів це пам’ятки архітектури і 17-ть об’єктів є пам’ятками археології.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.