Понеділок, 23 Травня, 2022

Історія першого плавального басейну у Кривому Розі

У Кривому Розі на Гданцівці в районі старого військового містечка знаходиться невелика церква, а раніше на цьому місці у Кривому Розі розташовувався перший у місті плавальний басейн. Далі на kryvyi-rih-future.com.ua.

Як працював перший криворізький плавальний басейн

На Гданцівці по вулиці Старовокзальна, 64 розташовувався не просто басейн, а перший у Кривому Розі закритий басейн. Його відкриття урочисто відбулося 1965 року. У ті роки в басейні було 4-ри плавальні доріжки, кожна з яких була по 25-ть метрів.

Зі старого фото взятого із спільноти “Криворізька старовина” один із місцевих жителів розповідає, що у цьому критому басейні у 1960-х роках займався плаванням чи не весь Кривий Ріг. Плавальний басейн на Гданцівці працював з 6:15 ранку та до 22:15 вечора. На одній доріжці плавали по 20-ть, іноді по 24-ри людини.

У цей басейн приїжджали з найвіддаленіших районів Кривого Рогу рано-вранці, щоб встигнути поплавати перед школою, потренуватися і встигнути на заняття в школу з повним зарядом енергії. У басейн приїжджали жителі Змички, Червоної, добиралися на Гданцівку з площі Визволення, а також інших районів.

Слід зазначити, що у теплу пору року заняття з плавання проходили у парку імені Федора Мершавцева на Човновій станції. В осінній період вихованців гданцівського плавального басейну вчили керувати човнами. Вони ходили річкою від Інгульця до Чорногорки.

Але після того, як штаб був перенесений на Гору, все було демонтовано. Демонтували і котельню, яка знаходилася біля басейну на Гданцівці. Відповідно якщо немає котельні, то немає води і басейн не може функціонувати і приймати криворіжців.

Місцевий житель Касьянов Володимир у співтоваристві “Криворізька старовина” зазначив, що навіть після закриття плавального басейну на Гданцівці, ветерани плавання Кривого Рогу продовжили свою роботу, але ж у інших міських басейнах і не припинили спілкування один з одним.

Церква замість басейну на Гданцівці

В будівлі басейну по вулиці Старовокзальна, 64 на Гданцівці знаходиться Храм Покрови Пресвятої Богородиці. Богослужіння тут розпочалися 2002 року.

Сама церква розміщена холі першого поверху плавального басейну, а також у залі де раніше спортсмени проводили розминку перед тим як розпочати тренування з плавання на другому поверсі. На другому поверсі нічого немає, там так і залишилася пустувати чаша басейну. У планах у Храму Покрови Пресвятої Богородиці у майбутньому облаштувати другий поверх. Закидати чашу колишнього плавального басейну та на другому поверсі облаштувати велику залу храму. Але церква на розширення не має коштів, тому чаша колишнього плавального басейну на другому поверсі залишається покинутою.

Криворіжці, які виходять на зупинці біля теперішнього храму за звичкою, просять зупинити на “плавальному басейні”. У пам’яті у місцевих жителів, які застали найкращі роки роботи басейну на Гданцівці, його розвиток, плавальні тренування назавжди запам’ятають його таким.

Latest Posts