З кожним роком програмування та сфера інформаційних технологій набуває шалену популярність та зацікавленість серед дітей та підлітків. Чим обумовлений такий ажіотаж? Не тільки високою заробітною платою, яку можуть отримати IT-фахівці, хоча це поширена думка. IT – це про великі можливості, саморозвиток, спілкування з цікавими людьми, здатність стати креативним, продуктивним та винахідливим. Світ інформаційних технологій дуже яскравий, але не всі батьки мають змогу оплатити дороговартісне навчання у цій сфері для своєї дитини. Тому у Кривому Розі почали з’являтися волонтерські клуби, які допомагають легко та весело познайомити дітей та підлітків із багатогранним світом IT-технологій. Далі на kryvyi-rih-future.
Український проект родом із Великобританії: історія волонтерського IT-клубу
“Code Club Україна” є всеукраїнською мережею волонтерських клубів, де дітей та підлітків віком від 8 до 17 років навчають програмуванню та інформаційним технологіям. Волонтерський проект, вже добре відомий на на теренах українських міст, є частиною Міжнародної волонтерської ініціативи і був заснований у Великобританії. “Code Club” створили веб-дизайнер Клер Саткліф та програмістка Лінда Сандвік у 2010 році. Поступово проект розширився на більшість європейських країн, а через 3 роки з’явився і в Україні. У Кривому Розі безкоштовний IT-клуб для малечі вперше відкрив свої двері у грудні 2017.
Мета клубу – зробити IT-освіту для малечі доступною та цікавою, не схожою на часто одноманітні шкільні уроки. Дозвілля у дітей можуть бути дуже різноманітними, а спектр захоплень широким. З 2017 криворізькі школярі мають можливість реалізувати усі свої таланти та соціальні-важливі місії у місці, де дозволено бути нестандартним, веселим та креативним, і для індустріального міста відкриття “Code Club” стало важливою подією. Якщо розпочати вивчати складну сферу інформаційних технологій змалечку, шанси стати затребуваним, успішним спеціалістом у своєму місті підвищуються. Кожна дитина повинна мати можливість отримувати якісну освіту, в незалежності від соціального статусу родини, статі чи місця проживання. Ментори “Code Club” не просто забезпечують дітей цінними знаннями, але й роблять свій внесок у розвиток щасливого майбутнього. Кривий Ріг – місто із великою кількістю важливих промислових об’єктів, тому потреба у висококваліфікованих працівниках на підприємствах буде існувати завжди.
Як проходить навчання?
Безкоштовні курси в “Code Club” покликані дати дітям та підліткам базові знання з програмування та веб-технологій. Програми, за якими навчається молодь, побудовані на іграх та інтерактивах, тому від кожного заняття юні програмісти отримують задоволення та вважають IT своїм найголовнішим хобі. Ініціативу створити волонтерські курси з інформаційних технологій підтримало Міністерство Освіти і науки України, а також більшість криворізьких IT-компаній. На заняттях діти навчаються кодувати та за допомогою комп’ютерних технологій створювати власні мультфільми, сайти, додатки, відео-ігри та онлайн-проекти.
Заняття зі студентами у кожній віковій групі проводять ментори – студенти останніх курсів технічних ВНЗ, вчителі математики та інформатики, програмісти та спеціалісти у IT-галузі. Перед тим, як почати займатися із учнями, вони обов’язково проходять співбесіду із куратором клубу у певному регіоні.
Також із самого початку свого заснування у Кривому Розі, ментори клубу відвідують заклади середньої освіти і проводять захопливі майстер-класи з 3D-моделювання, робототехніки та кодування.