П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Криворізькі вундеркінди: історія юного програміста з Кривого Рогу

Інформаційні технології давно стали невід’ємною частиною нашого життя. Для декого програмування є роботою, для когось улюбленим дозвіллям, а для когось можливістю для саморозвитку, пізнання чогось нового та способом поділитися своїми знаннями з іншими. Дитячі захоплення із розвитком сфери IT та технологій теж кардинально змінилися. Ім’я учня початкової школи завдяки його прогресивним успіхам в галузі інформаційних технологій стало відомим не лише в Україні – житель Криворіжжя Іван Дубовий є справжнім вундеркіндом, який з юного віку цікавиться програмуванням та робототехнікою. Його історія цікава та надихаюча. Далі на kryvyi-rih-future.

Історія успіху маленького програміста

Цікавитися програмуванням Іван Дубовий почав ще з 2 класу. Спочатку хлопчик шукав корисну для себе інформацію у цій галузі самостійно на просторах Інтернету, а до цього займався робототехнікою. Можна сказати, що все почалося зі звичайного конструктора Lego, де потрібно було зібрати робота, підключити його до гаджету, налаштувати програму та після цього іграшка могла б виконувати різноманітні завдання. На конкурсі робототехніків у Києві, куди Іван їздив зі своїми криворізькими однокласниками, хлопець зайняв перше місце і серйозно зацікавився сферою новітніх технологій. Допомогли юному програмісту розвиватися далі батьки – знайшли для нього дитячу IT-школу, де Ваня вивчав мову програмування для починаючих “Scratch”. Згодом хлопчик впевнено створював ігри та інтерактивні заняття і це йому дійсно подобалось – за спогадами батьків Івана, на своє IT хобі він міг витрачати години вільного часу. Але важлива розробка школяра, яка стала популярною у багатьох країнах світу, була ще попереду. 

Одного разу у школі Вані задали домашнє завдання – вивчити таблицю множення. Іван відмінник, але ще любить знаходити прості та креативні рішення для шкільних завдань. Він вирішив зробити онлайн-тренажер для вивчення таблиці множення у ігровій формі. Цей проект був вдалим – він допоміг Вані та його шкільним друзям швидко засвоїти новий матеріал граючи.Талановитий криворіжець створив цілий сайт із корисними іграми для тих, хто навчається у школі: інтерактиви з англійської та української мови, природознавства та математики. Однак на ідею створення сайту надихнула саме непроста таблиця множення, яка вчиться раз і на все життя.

У родини Івана Дубового та у самого хлопця неодноразово брали інтерв’ю криворізькі ЗМІ, він регулярно брав участь у міських змаганнях з програмування та постійно удосконалює свої навички. Про сайт Івана знають не лише жителі Кривого Рогу, але й київляни, вінничани, львів’яни. Навіть україномовні і російськомовні жителі Китаю, Італії та Канади дізналися про унікальну розробку криворізького вундеркінда, який віддав своєму проекту багато часу і сил. 

Маленькі криворіжці у IT: як розвивається система навчання 

У Кривому Розі діють багато шкіл та волонтерських центрів, які допомогають дітям та підліткам знайти себе у сфері інформаційних технологій. Серед таких освітніх криворізьких центрів “Code club”, комп’ютерна академія “Крок” та інші. Саме дитинство є ідеальною порою для вивчення IT-технологій, тому що час не стоїть на місці і умови для успішного працевлаштування постійно змінюються. Набагато краще проводити час перед гаджетами із користю, розвиваючи логіку, критичне та аналітичне мислення, ніж просто грати в ігри. Програмування впорається із розвитком дитини не гірше, ніж шкільні предмети. 

Причин почати вивчати IT із самого дитинства безліч, але найголовніші із них – розкриття творчих здібностей, підвищення мотивації до навчання і привабливі перспективи працевлаштування. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.