Понеділок, 4 Липня, 2022

Будівлю музичного коледжа у Кривому Розі планують відновити

Музичний коледж у Кривому Розі – це унікальна будівля на березі Саксагані, яка була споруджена у далекому 1961 році. Історія “храму музики” дуже цікава – Микола Ромасенко, який був першим директором закладу, почав будування на свій страх и ризик. Дозволу на будування він не мав, внаслідок чого отримав догану, але процес спорудження все ж продовжився. Далі на kryvyi-rih-future.

Коледж був заснований з метою забезпечення творчих шкіл нашого міста (яких наразі налічується близько 15) музичними педагогами.Навчальний процес у закладі здійснюється за денною формою навчання, а студенти отримують повну середню освіту. Заклад випустив вже багато талановитих, обдарованих студентів. Багато з них прославляють рідне місто та свій навчальний заклад в Україні та інших країнах. Серед найбільш визначних імен – Володимир Зубрицький та Анатолій Семешко, які є успішними композиторами, лауреатами міжнародних конкурсів та заслуженими артистами України. А також диригенти відомих оперних театрів – Алла Кульбаба, Олександр Долинський. 

Ці досягнення – наслідок наполегливої праці викладачів та студентів. Наразі колледж є одним із найпрестижніших навчальних закладів Кривого Рогу, тому департамент капітального будівництва Дніпропетровської обласної держадміністрації шукає підрядника для того, щоб здійснити капітальний ремонт у закладі освіти. На будівництво вже виділено 80 мільйонів гривень, аби створити студентам та працівникам закладу комфортні та сучасні умови. 

Реставрації підлягають обидві будівлі – головний корпус і корпус коледжа, який з’єднаний з переходом. У головному корпусі навчального закладу є велика концертна зала, яка має спеціальну акустику. Під час будівництва її та унікальну архітектуру будівлі було вирішено зберегти. 

Збережуть також розкішну хрустальну люстру, яка прикрашає фойє та зустрічає гостей закладу з 1990 року. 

У плані відновлення – ремонтування ганку та колон на центральному вході, утеплення фасадів, оновлення вікон, дверей, заміна освітлення. У техзавданні для підряника також вкзано, що потрібно зробити звукоізоляцію в тих аудиторіях, де вона необхідна для якісного навчання. Також коледж хочу зробити більш пристосованим для людей з обмеженими можливостями – встановлять пандус та перебудують туалет на першому поверсі. 

Екстер’єр теж підлягає реконструкції. Територію навколо коледжу озеленять та приберуть непрацюючий фонтан. 

Завершення реконструкції орієнтовно призначено на 2023 рік.

Latest Posts