Середа, 29 Травня, 2024

Район Кривого Рогу, в якому хочеться жити

Місто розбито на сім районів, кожен з них по своєму особливий, але є одне місце в якому просто хочеться жити. Це місце знаходиться в Довгинцівському районі і називається Східний, і все що там змінилося, було зроблено завдяки активним жителям цього мікрорайону, пише kryvyi-rih-future.com.ua.

Східний

Благоустрій району почався в 2004 році з активної жительки району Світлани Хватовоі. Вона облаштувала двір в якому живе. Її двір межує зі сквером, який до цього дня називають на честь колишнього глави Кривого Рогу – Григорія Гутовского. Коли він був мером з 1979 року по 1992 рік спальний район Східний дуже стрімко розвивався. З роками сквер почав занепадати, доріжки були розбиті, дерева не доглянуті, ця територія простояла нічийною десяток років. Згодом, коли Світлана привела в порядок свій двір, взялася і за сквер. До її ініціативи приєдналися небайдужі жителі району, допомагали ремонтувати майданчик для дітей.

Всі ці роки активістка вкладала свої власні фінанси на розвиток інфраструктури в своєму районі, іноді фінансово допомагали жителі інших будинків цього району, деякі допомагали ремонтувати, фарбувати і мастерили.З часом її діяльність сподобалася місцевим політичним партіям і вона стала депутаткою. Таким чином почала залучати гроші з субвенцій на подальше процвітання і розвиток району. На даний момент Світлана працює в “Зеленому центрі Метінвест” і про повернення в політику не замислюється.

Світлана домоглася того що б міська влада прийняла парк на баланс міста, після чого виграла грант від компанії “Метінвест” на його реконструкцію.Теперь тут є все, починаючи від елементарного освітлення до альтанок.

Коли місце для реалізації ідей місцевих жителів почало закінчуватися, постало питання про розширення території. Недалеко від школи №130 перебувала територія, так званий “наркопритон” на пустирі і місцеві жителі подали ідею на конкурс “Громадський бюджет – 2019” про будівництво простору для вигулу собак. Конкурс виграли, проект реалізували, і зараз його ініціатори самостійно продовжують удосконалювати. З кожним разом все більше жителів спального району залучається до різних ініціатив і придумують нові проекти. Зараз в цьому районі розміщується  спортивний майданчик, майданчик для гімнастичних вправ, територія для гри в волейбол, стрітболу, майданчик для вигулу собак, а також футбольний і тенісний корт. У 2021 році, завдяки черговому гранту, спальний район поповнитися ще одним майданчиком – скейт-плазою.

З чого почати

На прикладі жителів мікрорайону можна побачити, що місто можна робити краще власними силами і розумом. Об’єднуватися з однодумцями, вигравати гранти і своїми руками прибирати територію свого району.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.