Середа, 29 Травня, 2024

Коли стартує опалювальний сезон в Кривому Розі

Прийшли холоду, а з ними і сезон опалення. Кривий Ріг був підготовлений до опалювального сезону на всі 100%, тому з 12-го на 13-е жовтня стартувала робота котелень. Коли ж в будинках у криворіжців з’явиться тепло? Більше на сайті kryvyi-rih-future.com.ua.

Тепло в будинках

Місцева влада зробили все, щоб як слід місто підготувати до холодів. На даний момент готовність міста до запуску централізованого опалення становить на  всі 100%. З 12-го на 13-е жовтня вже включили подачу опалення, але зараз, у першу чергу, будуть опалюватися тільки школи, садочки, лікарні та інші заклади які відносяться до комунальної власності міста. Першими тепло отримали Горроддом №1, перинатальний центр і восьма лікарня.

Криворіжці отримають тепло в своїх будинках за стандартними нормами, які діють в Україні. А це тоді, коли середній денний показник температури протягом трьох днів не перевищує позначки вісім градусів тепла. Зараз цей показник становить велику позначку, але міська влада врахувала і сильні перепади повітря, вимоги та заяви від медичних установ міста, тому міська влада запустили тепло у відповідні бюджетні установи.

На даний момент свою функцію виконує три котельні і стартує прийом заяв на підключення тепла в установи, які є комунальними і будинки криворіжців.

Тарифи

У місті склалася досить таки складна фінансова ситуація, але міська влада взяла деяке навантаження, щоб в першу чергу захистити криворіжців. Ціни на теплову енергію для жителів Кривбасу будуть такі ж як і в минулому році навіть незважаючи на те, що вартість в рази зросла. Так би для криворіжців тариф піднявся б аж на 31% і склав би близько 2230 грн / Гкал, але за рішенням влади міста тарифи для постачальників тепла в місті будуть застосовувати ціни на рівні минулорічних, в межах 1700 грн / Гкал, тобто на 530 грн / Гкал дешевше.

Даний проект рішення можна побачити на офіційному ресурсі Криворізької міської ради. Місто зазнає збитків від того, що ціну не буде підвищено на 567 мільйонів гривень, а якщо врахувати опалювальні сади, школи, лікарні та інші установи сума буде більш ніж 1 мільярд гривень.

Всі тарифи встановлює не влада Кривого Рогу, вони відповідно встановлюється Києвом,  відповідною установою, яка в свою чергу підпорядковується Кабміну.

У липні 2021-го року повноваження на встановлення і врегулювання тарифів на теплоенергію були передані Кабміном всім органам місцевого самоврядування. Передано були з високими тарифами на газ, електроенергію та інші показники для того щоб весь негатив від населення за збільшення тарифів отримували місцева влада, хоча як і раніше так і зараз вони не мають ніякого впливу на формування цього тарифу.

Кривий Ріг зумів вирішити цю проблему, вже дуже скоро будинки жителів міста наповнюватися теплом по тарифам, які діяли в минулому 2020-й році. Сезон в цьому році почався набагато раніше в порівнянні з іншими роками.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.