Україна прекрасна та незрівнянна. Кожне її місто, як перлина, яка прикрашає карту Європи. Однією з них, безперечно, є Кривий Ріг. Місто з багатою історією, було засновано 245 років тому на перетині річок Інгулець та Саксагань. Сьогодні Кривий Ріг знають, як одне з найдовших міст Європи, важливий економічний та культурний центр України. Його загальна протяжність 66,1 кілометри, а якщо враховувати довжину дороги з одного кінця міста в інший – понад 126 кілометрів. Звичайно, не можна не згадати, що саме Кривий Ріг – батьківщина президента України Володимира Зеленського. Далі на kryvyi-rih-future.
Звідки бере витоки історія Кривого Рогу: перші поселення та будівництво першої церкви
В історичних джерелах Кривий Ріг вперше згадується як козацький зимівник Веселі Терни ще в далекому 1736 році. Спеціалісти вважають, що саме з цієї дати можна брати відлік історії заснування та розвитку міста. За легендами саме тут відпочивав легендарний гетьман Богдан Хмельницький, після перемоги свого війська у битві під Жовтими Водами. Козацький зимівник стояв у балці, яка поросла тереном, тож звідси походить і його назва
Першу церкву на честь Миколая Чудотворця на території сучасного міста возвели в 1761 році. Храм був дерев’яним, тож невдовзі його знищили під-час російсько-турецької війни. Зауважимо, що раніше церкви будували у поселеннях, де було мінімум сто дворів. Вже за сто років церкву вирішили звести заново, але вже не з дерева, а з білого вапняка. Тут же знаходились мощі священнослужителів. Віднайти руїни стародавнього храму вдалося у 2016 році, причому зовсім випадково. Церкву знайшли прямісінько під монументом пам’ятника Леніну у Центрально-Міському районі. Археологи знайшли лише старовинну підлогу та монети. Виявилось, що монети – срібні гривні, датуються 1726 роком, тож Кривий ріг може бути набагато старшим, ніж вважають історики. Будівля церкви не збереглась до нашого часу, тому ще у 80-х роках її по цеглинам до фундаменту розібрали більшовики.
Коротка історія від дати заснування Кривого Рогу до наших днів
Враховуючи офіційні дані, Кривий Ріг було засновано у 1775 році. Саме тоді на цих землях відкрили першу поштову станцію. В документах датованих 1781 роком вказано, що станція знаходилась в півтора верстах від поселення Кривий Ріг.
У ХІХ столітті Кривий Ріг почав стрімко розвиватися. У 1860 році місто увійшло до складу Херсонської губернії. Тоді його населяли переважно євреї. Вже в 1881 році у Кривому Розі за ініціативи Олександра Поля почали добувати залізну руду. Місто поступово почало урбанізуватися, більшість населення були приїжджі з Київської, Курської та Орловської губерній.
Вже в 1919 році Кривий Ріг став повітовим містом та частиною Катеринославської губернії. Під час громадянської війни місто стало центром анархіського руху на чолі з Нестором Махно. Проте, вже в Другу світову війну радянська армія здала Кривий Ріг без бою німецьким військам. Місцевих мешканців та обладнання з заводів і фабрик вивезли до Нижнього Тагілу. Місто було зруйновано майже вщент. Проте, по завершенню війни Кривий Ріг відбудували та вдихнули йому нове життя, перетворивши на промисловий та транспортний центр області.
Кінець ХХ століття закріпив за містом звання бандитського. Спочатку, у 1963 році у Кривому Розі відбулися масові заворушення, в яких приймало участь близько 6 тисяч людей. Багатьох з них потім було засуджено. Причиною заворушень стало зіткнення військових та правоохоронців. У 80-90 роках в Кривому Розі відбувались одні з найбільших зіткнень злочинних угрупувань молоді. Ситуацію вдалось врегулювати і сьогодні Кривий Ріг абсолютно мирне та спокійне місто.