Субота, 25 Травня, 2024

Нові трамваї з’являться на коліях Кривого Рогу

На даний момент в Кривбасі стан більшого числа трамваїв дуже плачевний. Багато з них просто не довозять криворіжців до точки призначення, димлять і створюють величезну пробку з трамваїв. Їх вік становить практично 40 років, тобто у цих трамваїв на рахунку не один термін експлуатації. Далі на kryvyi-rih-future.

Зараз по коліях міста криворіжців перевозять 52 вагона КТМ-5 радянського і російського виробництва, випуск цих вагонів здійснювався з 1969 року по 1992 рік.

На другому місці за кількістю трамваїв, які виходять на колію, є 71-608 або ж КТМ-8. Найпопулярніший вагон у всіх колишнього СНД. Виготовляв ці два типи трамваїв один і той же завод.

У Кривбасі є і новіші транспорт. 7 вагонів К-1 чехословацького виготовлення підприємства “Татра-Юг”.

Історія створення

Трамвайні лінії в Кривбасі виникли в 1934 році, в наступному році був запущений перший регулярний трамвай. Під кінець цього ж рік був вже і регулярний рух трамваїв від колишньої вулиці Леніна до Соцміста. До початку 1939 року трамвайна лінія була збільшена. Відстань досягала вже 22-х кілометрів. У період війни весь інвентар, трамвайне обладнання і самі вагони були евакуйовані в місто Ташкент. Тільки в 1946 році після війни рух трамваїв по  Кривбасу відновився. Успіх у розвитку трамвая прийшов на кінець 80-х на початок 90-х років 20 століття. Кількість трамваїв в той час досягло більше 150 штук, маршрутів за якими перевозили пасажирів було близько 20 і в середньому за день трамваї перевозили 126 тисяч криворіжців. Під час незалежності України число трамваїв, які  виходили на лінію скоротилося практично в половину, і були прибрані деякі маршрути: 18, 19 і 20.

Поповнення

Не так давно Кабмін зробив публікацію указу, в якому йшлося про придбання сучасних трамваїв для Дніпра і Кривого Рогу за рахунок державного фінансування. Загальна сума яку зібралися надати для поновлення трамвайного парку двох населених пунктів становить 1,2 мільярда гривень.

З технічних вимог, які були розміщені на Prozzoro, в Кривбасі буде 18 вагонів з трьома секціями та з низькою підлогою, для комфортного переміщення людей з обмеженими фізичними можливостями. Трамвай за всіма вимогами повинен відслужити не менше як 30 років і розганятися більше 70 кілометрів на годину. Місткість повинна бути не менше 50-ти місць для посадки, а загальна місткість повинна бути на 200-і осіб. Трамвай також повинен мати більше ніж одне місце для пасажирів в інвалідному кріслі. Нові трамваї також будуть оснащені всіма необхідними технологіями і зручностями: автоінформатор, табло, буде функціонувати відеоспостереження і відеореєстрація. Крім цього в холодну пору трамваї будуть опалюватися, а в спекотне – охолоджуватися кондиціонерами, також буде функціонувати вентиляція. Всі трамваї будуть не молодше 2021 року випуску.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.