Середа, 19 Червня, 2024

Криворізький Аквапарк

У Дніпропетровській області на цей час функціонує один Аквапарк який знаходиться в Дніпрі, по вулиці Набережна Перемоги 37-Д. Далі на kryvyi-rih-future.

Ідея

Вперше про Криворізький аквапарк заговорили 10 років тому в 2011 році. Тоді планували побудувати гігантський водний комплекс Криворізький Діснейленд. Він в себе повинен був включати дитячу залізницю, безліч різних атракціонів, інфраструктура для відпочинку та оздоровлення, спа-салони, фітнес-клуби і водні гірки та басейни, а оцінювався проєкт у 21 мільйонів євро і міг приймати до 1000 людей. Місце яке планували виділити під будівництво знаходиться в Саксаганському районі по вулиці Івана Авраменка 3. Проєкт був грандіозним і вимагав чималих інвестицій. Але через сформовані тоді ситуації в країні реалізація проєкту ускладнилася, а інвестор взагалі відмовився від подальшої забудови. Та і тоді  в місті повинні були реалізовуватися інші більш важливі проекти, такі як: реконструкція міжнародного аеропорту “Кривий Ріг”, Льодова арена, торгово-розважальний комплекс “Терра” та інші. Всі ці проєкти на сьогоднішній день реалізовані, а ось проєкт зі створення аквапарку немає.

Будівництво

У 2013 році мова знову зайшла про будівництво аквапарку в Саксаганському районі в районі вулиці Миколи Світальський. На цей раз вже навіть була знайдена фірма “Спот Маркет” для будівництва гігантського водного комплексу. Але і в цьому році, через ряд деяких причин не судилося розпочати роботи з будівництва аквапарку.

Через 5 років у  2018 році про проєкт знову згадали, вибравши знову вже інше місце під будівництво. Але як і в попередні рази проєкт було відкладено з невідомих причин.

Вже в 2020 році в лютому місяці відбулися торги з продажу права оренди на земельну ділянку. На аукціоні було виставлено всього лише один лот, який мав на увазі покупку в оренду земельної ділянки площа якого становила майже в цілих чотири тисячі гектарів. Місцезнаходження виділеного участку зовсім інше, що в попередні роки, але так само знаходити в Саксаганському районі на площі тридцятиріччя Перемоги, ділянка між водоймою і другою міською клінічною лікарнею в народі званої “Тисячка”. Виграли аукціон одне криворізьке приватне підприємство і підписало договір оренди на цілих три роки. І найближчим часом, після того, як повинні були розробити проєктно-кошторисну документацію і пройти безліч інших документальних процедур повинно було початися будівництво довгоочікуваного гігантського водного комплексу, але ділянку здану в оренду огородили тільки парканом і знову все зупинилося.

Станом на 2021 рік нічого не змінилося, ділянка по колишньому огороджена парканом, а сам проєкт Криворізького аквапарку перебуває на стадії пошуку інвесторів, адже сума проєкту колосальна.

За задумом міської влади, Криворізький аквапарк буде цілком належати інвесторові. Вкладник повинен буде незалежно реалізувати весь комплексний обсяг робіт зі створення аквапарку, тобто від початкової стадії розробки макета до кінцевої стадії запуску водного комплексу та експлуатації.

Реалізація проєкту аквапарку дозволить урізноманітнити дозвілля криворіжців, стане стимулювати розвиток туризму в місті, що дозволить поповнити бюджет Кривого Рогу.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.