Субота, 27 Квітня, 2024

Історія створення одного криворізького бомбосховища

Для криворіжців війна не стала перепоною ні в чому. Вони продовжують працювати, вчитися, допомогати нашим захисникам та удосконалювати рідне місто. Криворожанка Ірина Тимків працює продавчинею у одному із супермаркетів міста, але стала відомою на Криворіжжі завдяки своїй ініціативі облаштувати бомбосховище у будівлі закинутого заводу. Тепер жителі Центрально-Міського району у екстреній ситуації можуть знайти укриття в доволі комфортному сховищі, що розраховане на 2500 осіб. Свою історію Ірина розказала на одному із міських телеканалів. Більше на kryvyi-rih-future.com.ua.

Все, заради безпеки: як облаштовували бомбосховище на Гданцівці?

Ірина Тимків, ініціаторка створення зручного укриття, розповіла, що про це бомбосховище знала ще зі шкільних років. Проблема була в тому, що воно знаходилося у будівлі закинутого заводу  «Криворіжгірмаш», який збанкрутував ще у 2016, тому ніяких умов у бомбосховищі не було. Однак, це укриття ледь не єдине на Гданцівці, історичному районі міста. 24 лютого, налякані після ракетних обстрілів містяни, вимушені були ховатися в підвалах, які не пристосовані для того, щоб дійсно захистити людину.

Саме тому Ірина разом із чоловіком вирішили не втрачати часу та розпочати роботу по удосконаленню старого бомбосховища. Згодом до них доєдналися сусіди, а ще пізніше через “сарафанне радіо” про ініціативу жінки дізналися інші криворіжці.  

Жителі Центрально-Міського району згадують, що роботи було немало, але дуже хотілося завершити все якомога швидше. Небайдужі криворіжці розчищали ходи, виносили сміття, фарбували стіни, міняли освітлення, приносили меблі та постіль. Також відкопали каналізацію, привезли декілька буржуйок та нарубали дров. Деякі містяни навіть змогли привезти вживану душову кабіну, холодильник та посуд. Разом із батьками до удосконалення бомбосховища долучилися і підлітки, які вирішили красиво оформити дитячу кімнату – яскраво розмалювали стіни, принесли іграшки та дитячі книги. 

Свій вклад у облаштування бомбосховища внесла і депутатка Нуне Волкова. У відновлення укриття було вкладено близько 39 тисяч гривень – на ці гроші закупили розетки, ліки, їжу, вогнегасники, крани, віники, питну воду та ліки.  Нуне Волкова також домовилася із “Кривбассводоканалом” про підключення до бомбосховища води, а компанія “Датагруп” безкоштовно провела до укриття інтернет. 

За дуже короткий термін містянам вдалося зробити практично нове бомбосховище – комфортне та сучасне. 

Що потрібно знати про бомбосховища у Кривому Розі?

У кожному районі нашого міста є бомбосховища, які повністю готові для того, щоб надати криворіжцям прихисток щонайменше на 48 годин. Військова адміністрація Криворіжжя ще на початку війни перевірила наявність речей першої необхідності в укриттях, а також туди було підключені світло та інтернет.  

Щоб залишатися у безпеці, мешканцям необхідно бути інформорованими про те, де знаходиться вхід до укриття, та знати номер відповідального за ключ від бомбосховища у своєму районі. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.