Неділя, 28 Квітня, 2024

Як криворіжці готуються до весняних свят та чи доречно святкувати під час війни?

Свята в умовах війни досить суперечлива річ. Весна багата на свята для українців: 8 березня, Великдень, 1 травня та День Перемоги, однак всі, хто зараз знаходиться у безпеці, не знають, чи можна радіти святам. Психологиня Галина Волошина запевняє українців, що це цілком нормально, а ще розказала, як позбутися відчуття провини за свою радість. Більше на kryvyi-rih-future.com.ua.

Свята у Кривому Розі у воєнний час

Кривий Ріг надійно охороняється ВСУ та нашими захисниками у ТРО, тому містяни мають змогу вести мирне життя, працювати і, звичайно, відзначати важливі для себе дати. За наказом президента України, вихідні дні на свята під час війни будуть відмінені, але криворіжці все ж планують дотримати святкові традиції. Зокрема, особлива увага приділяється Великодню. 

Голова військової адміністрації Олександр Вілкул попередньо повідомляв про те, що комендантська година в ніч з 23 на 24 квітня буде відмінена, але потім було прийнято рішення зберегти правила воєнного стану заради безпеки криворіжців. Великоднє богослужіння у Кривому Розі та Дніпровські області громадяни зможуть відвідати одразу після закінчення комендантської години, а також в цей день для зручності містян планують раніше запустити роботу комунального транспорту. 

За даними дослідження “Інституту аграрної економіки” великодні кошики для жителів багатьох регіонів нашої держави стануть майже вдвічі дорожчими, ніж минулого року. Це пов’язано із тим, що в умовах війни ціни на борошно, вершкове масло та молоко “злетіли” через проблеми із постачанням пального та порушення логістики. На Криворіжжі ціна продуктів на свята залишається в середньому діапазоні у порівнянні із іншими містами України. 

“Радіти – це нормально”: Галина Волошина про свята під час війни

Думка українців із приводу свят під час війни війни різна, але багато хто не збирається забувати традиції свого народу і планує провести весняні свята разом із сім’єю. Багато хто висловив думку, що зараз свята – це не просто “нормально”, а необіхдно. Так ми у морок будення впустимо щось світле і тепле, що асоціюється у нас із близькими людьми, щастям та миром. 

Галина Волошина розказала, що зараз потрібно не перекреслювати всі хороші моменти в житті, а навпаки прийняти ситуацію, що склалася, і продовжувати жити на максимум. Відпочинок та позитивні емоції не забаганка, а наші природні потреби. Коли ми задовольняємо свої потреби та створюємо навколо себе атмрсферу свята, це сприяє підвищенню рівня дофаміна в організмі, а значить переживання і тривога відходять на другий план.  

До війни у кожного із нас були свої сімейні традиції святкування весняних свят. Наприклад, пекти паски на Великдень або просто збиратися усією родиною за великим столом та спілкуватися. Щоб з’явився святковий настрій, варто повернути такі ритуали до життя.  Якщо у вас є діти, то свята для них є удвічі важливішими, адже це їх щасливе дитинство. Не потрібно дозволити війні залишити малюків без доброї казки, тому якщо ви маєте можливість організувати тепле сімейне свято, обов’язково це зробіть. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.