У комунальному транспорті Кривого Рогу проводять валідацію за допомогою “Картки Криворіжця”. Інноваційний проект було запроваджено на початку 2021 року. “Карта криворіжця” дозволяла мешканцям міста пересуватися містом на комунальному транспорті абсолютно безкоштовно. Також за допомогою карти у школах вели облік відвідуваності учнів. Ця багатофункціональна карта вдосконалила багато процесів. Крім того міська влада постійно модернізувала карту і хотіла розробити додаток для смартфона з розкладом руху міського транспорту та можливістю безконтактної оплати, а також ще кілька програм, завдяки яким можна було б купувати ліки та інше. Але з початку повномасштабної війни Росії проти України міська влада призупинила подальшу модернізацію на невизначений час. Далі на kryvyi-rih-future.com.ua.
Що роблять із карткою під час воєнного стану?
До початку повномасштабної війни Росії проти України, криворіжці, які мали “Карту криворіжця”, могли абсолютно безкоштовно пересуватися комунальним транспортом Кривого Рогу: трамваєм, автобусом, тролейбусом та швидкісним трамваєм.
Коли Російська Федерація нахабно вторглася на територію України і почала бомбардувати ракетами мирні міста, до Кривого Рогу евакуювалася велика кількість переселенців, які постраждали від агресії Росії. Тому міська влада ввела безкоштовний проїзд у комунальному транспорті під час військового становища абсолютно для всіх. Але при цьому залишили обов’язкову валідацію карткою.
Навіщо потрібно валідувати картку, якщо проїзд безкоштовний?
Валідація “Карти криворожанина” у комунальному транспорті під час воєнного стану є обов’язковою. Вона потрібна для підрахунку пасажиропотоку, який перевозить комунальний транспорт протягом дня. Адже, незважаючи на безкоштовний проїзд водія, продовжують отримувати виплати. Тому обов’язкова валідація “Карткою криворіжця” у комунальному транспорті та підрахунок пасажирів необхідна міській владі для подальшої виплати компенсацій. Оскільки міські перевізники “Міський тролейбус” та “Швидкісний трамвай” є комунальними підприємствами, вони отримують усі компенсації з міського бюджету. А компенсаційна сума для комунальних підприємств розраховується на основі кількості перевезених пасажирів.