Середа, 29 Травня, 2024

Нових трамваїв у Кривому Розі не буде

У Кривому Розі у трамваїв давно перевищено їх термін експлуатації. Багато з них в дуже жахливому стані. У деяких відкриваються не всі двері, деякі задимлюються на ходу і ламаються, роблячи величезну трамвайну пробку, а криворіжцям які  їхали у справах і сподіватися на транспорт доводиться його покинути і вибрати альтернативу. В середньому термін експлуатації криворізького трамвая становить приблизно сорок років, що говорить про те, що трамвай пережив не один свій термін експлуатації, пише kryvyi-rih-future.com.ua.

Звідки взялися гроші на трамваї

У серпні відповідним органом в Дніпрі була викладена на сайті Prozorro закупівля новітніх трамваєм для двох міст Кривого Рогу і Дніпра. Раніше в квітні місяці Кабмін оприлюднив інформацію про те, що для цих двох міст будуть закуплені найсучасніші трамваї, а гроші виділять з бюджету держави в розмірі 1,2 мільярда гривень. У відповідність техвимогам Кривий Ріг повинен був отримати вісімнадцять вагонів в яких є все необхідне, а саме: трамваї повинні бути трисекційні, мати низьку підлогу для того щоб цей вид транспорту був доступний для всіх категорій населення в тому числі і людей з обмеженими можливостями. Термін експлуатації новітніх трамваїв повинен бути не менше ніж тридцять років. Розгін трамвая буде більш ніж сімдесят кілометрів на годину, пасажиромісткістю сидячих місць буде становити не менше тридцяти чоловік, загальна місткість пасажирів буде не менше ніж п’ятдесят місць, а також трамвай повинен мати спеціальне місце для пасажира в інвалідному кріслі. Крім усього цього трамваї буде зроблено відповідно всім сучасним нормам і вимогам. В них повинен розміщуватися автоматичний інформатор, відповідне табло, здійснюватися відеоспостереження і реєстрування. Крім таких зручностей в теплу пору року вагони трамвая будуть конденсуватися, а в холодну обігріватися, також трамваї будуть оснащені вентиляцією. Кожен куплений трамвай повинен включати в себе всі вищевказані умови і крім це випуск вагона повинен бути не молодше ніж 2021-го року.

Закупівля провалилася, трамвай не буде

Але дана закупівля на вісімнадцять трамваїв за 1,2 мільярда гривень не відбулася. У торгах брали участь дві фірми. Але замовник відхилив пропозицію даних фірм посилаючись на те, що до оцінки було допущено менше ніж дві пропозиції.

Сторона учасників тендера подавала скарги на вимоги даної закупівлі, що вони є дискримінаційними і пропонували внести зміни в техзавдання. Наприклад розбити закупівлю на два лоти, так як експлуатаційні умови в містах для яких проводиться закупівля, мають істотні відмінності і в такому випадку взяти участь в торгах змогло б більшу кількість відповідних фірм.

Відповідно  заяви про участь в торгах цих двох фірм були відхилені з позначкою про невідповідність поставленим умовам торгів. Закупівлю скасували ще восьмого жовтня, про нові торги поки що не повідомляють.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.