Середа, 29 Травня, 2024

Коли криворіжці побачать нову лінію метро?

Нещодавно на головному сайті із закупівель Prozorro Департамент капітального будівництва ОДА з’явилося оголошення на будівельну закупівлю нової лінії швидкісного трамваю у Кривому Розі. Далі на kryvyi-rih-future.

Лінія повинна з’єднати станції “Зарічна” та “Рокувата”. Вартість реалізації такого проекту складає 3,8 мільярда гривень. А закінчення робіт планується на кінець 2023 року.

Проект з реконструкції належить ДОР. Було також обумовлено модернізацію трамвайних колій у Довгинцівському районі та погоджено старт будівельних робіт абсолютно нової гілки метротраму. Вона складатиме десять кілометрів.

Як проходитиме нова гілка

Як було помічено вище лінія з’єднуватиме дві точки “Зарічну”, яка знаходиться в Покровському районі і “Рокувату”, яка знаходиться в Тернівському районі. Загалом відстань нової гілки становитиме 9,6 кілометра. Для реалізації цього проекту передбачається і будівництво нового мосту через річку Саксагань. Рух на трасі буде відрізнятися, тобто частково дорога буде двосмуговою, а частково вона проходитиме одноколійною мережею трамвая. Кілометраж між кінцевими зупинками досягатиме семи кілометрів.

Відповідно до документації, нова ділянка лінії починатиметься прямо від діючої станції “Зарічна” і далі пролягатиме вулицею Прибережною. Після чого лінія продовжиться на окремій ділянці поблизу вулиці Кресовської, далі перейде на Ватутіна та продовжиться до вулиці Мусоргського. На двох останніх вулицях за проектом у планах виділити частину бульвару спеціально для трамвайних колій.

Після чого з вулиці Мусоргського лінія поверне на вулицю Тимірязєва та триватиме до станції “Рокувата”. На кінцевій станції буде зроблено спеціальне місце для відстою вагонів та нова розв’язка, завдяки якій криворіжці зможуть пересісти на інший транспорт.

Назад напрямок проходитиме бульваром вулиці Конституційної, після чого лінії повернуть на Ватутіна і попрямують до перехрестя вулиці Мусоргського, після чого вагони двопутною ділянкою попрямують до станції “Зарічна”.

Які роботи проводитиметься

Роботи дуже масштабні та вимагають рада оцінок та експертиз. Однією з таких є ВЕО.

На протяжності всієї нової лінії буде встановлено двадцять спеціальних павільйонів для очікування транспорту та десять електронних інформаційних стендів. Кожна зупинка буде обладнана системою відеоспостереження. Будуть проведені роботи зміцнення берегової лінії насипами там, де розташовуватимуться мостові опори. Там де проходитиме трамвайна лінія замінять асфальт, а також укладатиме нове полотно, замінять інженерні системи, теплотраси та інше.

За проектом збираються монтувати 276,96 тисячі тонн рейок. Буде використана сучасна технологія RS – малошумна та безбаласна, а також технологія RS-Slab. Також буде здійснено монтаж контактної лінії для подачі електроенергії без перебою.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.