Субота, 25 Травня, 2024

Чи залишиться у Кривому Розі безкоштовний проїзд у 2022 році?

24-го листопада у стінах Міськради Кривого Рогу відбулася сесія. На ній депутати розглядали та затверджували бюджет, який представила міська влада. У ньому було закладено фінансування і на безкоштовний проїзд криворіжцям, а також кошти на безліч інших соціальних міських програм. Далі на kryvyi-rih-future.

Соціальне місто

Цю програму поступово впроваджували з першого січня поточного року та вона поширювалася на міський транспорт, але цей проект запрацював у повному обсязі лише з першого травня поточного року. Цей проект сам по собі унікальний, такого не було впроваджено ні в одному з міст України. Практично за рік існування цього проекту криворіжці стали віддавати перевагу пересуванню містом на комунальному транспорті. Кількість місцевих жителів, що віддають перевагу муніципальному транспорту, зросла на 30%. Завдяки програмі з впровадження безкоштовного проїзду в комунальному транспорті, наприклад, сім’ї, які складаються з чотирьох осіб, можуть за рік заощадити до 6-ти тисяч гривень при вартості проїзду 2,50 гривень. А якщо порівняти з іншими містами, наприклад, Київ, Дніпро тощо, де проїзд в аналогічному транспорті становить 8 гривень, то заощадити сімейний бюджет можна практично до 20 тисяч гривень.

Зараз як і у світі так і в країні досить непроста ситуація, але при цьому міська влада Кривого Рогу намагається зберегти та впровадити соціальні програми, оскільки вони є справді важливими та потрібними на сьогодні для кількох сотень тисяч криворіжців. І безкоштовний проїзд не є винятком.

У міської влади неодноразово проводилися перевірки, також перевіряли і цю програму, акцентували на тому, що проїзд має становити повну суму в 14 гривень, але позиція влади щодо цієї програми залишається незмінною, тому безкоштовний проїзд діятиме і наступного року.

Загалом на соціальне забезпечення криворіжців наступного року в бюджеті заплановано майже 57% від усього бюджету соціальної допомоги.

Які зміни будуть у комунальному транспорті

З початку лютого наступного року у тролейбусах більше не буде кондуктора. Цю професію виводять із штатного розкладу. Така зміна стосується лише тролейбусного парку, в іншому комунальному транспорті змін не буде.

Тобто тепер на місці звичайного тролейбусного кондуктора з’явиться новий. Він матиме нові розширені обов’язки. Крім видачі квитків до його обов’язків ще й входитиме контроль оплати.

Як і раніше, криворіжці при переміщенні тролейбусом зможуть оплачувати проїзд самі. Для цього їм буде необхідний термінал та QR-код. Але поки що невідомо чи збережеться оплата проїзду готівкою для тих, хто не має “Карти криворіжця” чи банківської, а також для іногородніх гостей.

Незабаром “Карту криворіжця” модернізують і місцеві жителі зможуть відчути всі привілеї картки у смартфоні.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.