П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Цікаві місця поблизу Кривого Рогу

Крім того, що в Кривому Розі досить цікавих і незвичайних об’єктів для відвідування, так і в його окрузі розташовуються не менш захоплюючі об’єкти, які обов’язково варто відвідати. Далі на kryvyi-rih-future.

Святе джерело

Більшість криворіжців навіть не підозрюють, що на їх території є своя свята і цілюща вода. Перебуває це чудо в селі Іскрівка, яка розміщується в 50 кілометрів від Кривого Рогу.

Хроніка цій місцевості не менш дивовижна. У страшні часи, в роки перевороту в цій місцевості жив Отець Миколай, він був настоятелем Хресто-Воздвиженського храму, який знаходився в селі. Він був дуже освіченим, інтелігентним і надзвичайно доброї душі людиною, і до всього цього у нього був дар цілительства і передбачення. Він не один раз повідомляв віруючим, то яка доля його чекає. Як передбачав Миколай, його хотіли вбити, а тіло перепоховати три рази. Дату своєї смерті він так само передбачив і вберіг свою рідню відправивши їх до Кривого Рогу.

Все так і сталося, як передбачав Отець Миколай, але точно так і не відомо хто скоїв вбивство, це були більшовики або  махновці. Його розстріляли прямо на місцевих похованнях. Жителі Іскрівки з якихось причин не стали його ховати і просто накрили тіло різним мотлохом і гілками, але через деякий час жителі все ж таки закопали в могилу свого настоятеля. Через рік в Іськровку прибув інший Отець і перепоховав тіло як належить.

На початку 2000-х років тіло Отця Миколая ексгумували. За твердженнями очевидців цієї події, тіло яке підняли на поверхню не розклалося і виділо пахощі. На даний момент тіло Отця Миколая розміщено в дерев’яній раці, яка перебуває в лівій частині Хресто-Воздвиженської церкви в селі Іскрівка, а сам Отець Миколай визнаний святим.

Біля поселення є і вода, яка виліковує всі хвороби. Легенда його говорить, що до джерела дуже багато років тому прибув шахтар, який хворів і міг переміщатися тільки за допомогою милиць. Шахтар вирив своїми руками землю, де в період Отця Миколая била вода, а під час будівицтва Іскрівського водосховище він був знищен. Після того як з джерела знову почала битися вода, чоловік облив себе водою з відра три рази, після чого відклав милиці в сторону і пішов своїми ногами додому.

З того часу до джерела і почали з’їжджатися люди з усіх околиць щоб зцілитися.

І це не останнє чудо Іскрівка. Не так давно при реконструкції купелі розташованої недалеко від цілющої води була знайдена велика брила. Після досліджень криворізькими археологами, було зроблено висновок, що це древня антропоморфна стела, вік який наближений до 5 тисяч років. Тобто ще в тото період на цьому місці знаходилися святилища.

Дістатися до святого джерела можна на автобусах які направляються в Жовті Води.

Село Недайвода

У цій місцевості розміщені відразу дві унікальності. По-перше там розташований ландшафтний заказник під назвою “Ингулецкая степ”, а по-друге там ще знаходиться і старовинний вівтар і цілий курганний комплекс в якому розміщена могила шамана.

Люди які там живуть до єдиного запевняють, що ця місцевість надає сил, поправляє здоров’я і знімає головний біль. На вівтарі зберігся донині і камінь для пожертвувань, але в якості пожертви приносили продукти такі, як: мед, сири, молоко та багато іншого. Подейкують також що це місце було точкою для зустрічей відьом і чаклунів, які викликали своїми обрядами дощі в посуху.

Дістатися до цього магічного місця можна маршрутом № 441, який відправляється 44-го кварталу або власним автомобілем через ЦГЗК і село Новоіванівка.

Токівський водоспад

Місцезнаходження водоспаду в районі Апостолова недалеко від станції Ток. У народі цю місцевість називають водоспадом Червоні Камені, тому що на поверхню виходить граніт такого кольору.

Вода у водоймі досить холоднувата, але багатьох людей це не зупиняє і вони охолоджуються в спекотні дні. Глибина досягає всього півметра.

За однією з легенд водоспад з’явився внаслідок втечі кіммерійської принцеси Таміріс, яка опрокинула своє намисто. А з нього згодом утворилися камені, а потім вже і водоспад.

Але це не єдина легенда. Ще є повір’я, що відомий кошовий отаман Петро Калнишевський саме тут на території водоспаду приховав скарби – 150 тисяч сріблом.

Кочубеївські штольні

Старовинний рудник, який колись був у володіннях поміщика Кочубея перебуває поруч з селом Ганнівка в Кіровоградській області, прямо посеред степу, де в окрузі немає ні душі, ні цивілізації і чутно тільки мертву тишу. Це місце почало користуватися великою туристичної популярністю після виходу фільму українського виробництва “Червоний”, де і знімалися деякі фрагменти фільму.

Штольні профункціоніровалі недовго з 1904 року по 1915 рік. Розмір з 185 метрів, а найбільша глибина 35 метрів.

Прогулянка по старовинних і загадковим тунелям, куди світло проникає з верхніх отворів і за цілком темними тунелями, дуже зачаровує, а озеро яке знаходиться там під землею, залишає море чудових вражень. Для такої подорожі потрібно підібрати дуже зручний одяг і обов’язково собою брати хороший ліхтарик.

Давидовський парк

Заснований парк був ще в 1893 році знавцем паркової справи Миколою Давидовим. Як свідчить легенда для створення парку Миколу надихала невзаємна любов до його сусідки по імені Анна. Внаслідок парк став уособленням цього світлого почуття, над яким він працював довгі тридцять років. Сам парк перебуває в Кіровоградській області в 60 кілометрів від центру Кривого Рогу.

У парку посаджено понад 936 видів рослин, дуже рідкісних і дуже дивних, заради яких варто приїхати в цей романтичний парк.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.