Субота, 25 Травня, 2024

Будівництво на Поштовому у Кривому Розі

Поштовий проспект є історичним центром міста на якому знаходяться одні з найстаріших архітектурних споруд. Деякий з них виступають історичним пам’ятником архітектури Криворіжжя різних часів, деякі на жаль не збереглися до наших днів в первозданному вигляді, були зруйновані і на їх місці зведенi нові будівлі, як і будівлю на проспекті Поштовому 24-А, пише kryvyi-rih-future.com.ua.

Історична довідка

У 1920 році на вулиці Поштовій був побудований перший в Кривому Розі готельний комплекс. На той час він був не тільки першим готелем в місті, а й найбільшим на всій території України. У будівлі на першому поверсі розміщувався ресторан, були різні номери, а так же було казино. Згодом готель почав в’янути через те що отримував численні негативні відгуки від відвідувачів, а в слідстві взагалі їх відсутність, через деякий час готель був закритий. Будівля простояла до 2009 року порожнею і згодом була знесена.

Реконструкція

Рішення про знесення прийняли у 2010 році, коли мова пішла про будівництво нового чотиризіркового готелю. Їм хотіла зайнятися холдингова компанія «ДАРА груп», яка була готова інвестувати в будівництво 7 мільйонів доларів. Проект мав на увазі будівництво нового шестиповерхового будинку з підземним паркінгом, яке було б першим в місті на той час. Як і в старому готелі на першому поверсі планували розмістити великий ресторан, і на останніх поверхах номери різних класів, включаючи президентські апартаменти, їх повинно було бути приблизно 80. Як відомо над створенням проекту нового чотиризіркового готелю працювала команда “Кривбаспроект”. Але будівництво нового чотиризіркового “Гранд Готелю” у 2010 році так і не почалося, щось не склалося і місце стояло порожнім і обгородженим парканом цілих 10 років.

У 2017 році на сайті buadata вперше з’явився паспорт нового об’єкта, який знаходився по проспекту Поштовому 24-А.

З 2018 року по 2020 рік огороджену земельну ділянку площею 0,1397 було здано в оренду вже іншій компанії, але будівництво все одно не починалося. А вже з 2020 року, коли оренда закінчилася і у вересні на сесії Міської ради, коли депутати проголосували за відновлення оренди обгородженої ділянки в Центрально-Міському районі на проспекті Поштовий 24-А компанії «Грімальді» на два роки за парканом відразу ж почалися роботи. Замовником будівництва нової будівлі виступає товариство “ЕДХАС”, а підрядником, який виконує всі будівельні та ремонтні роботи є “КРОСТ”.

Відповідно до рекомендацій архітектурно-містобудівної ради нова споруда не повинна виділятися, а повинна гармонійно поєднуватися зі старою архітектурою проспекту Почтовий. Всі будівлі які знаходяться поруч з новим готелем, це: театр імені Шевченка, головпоштамт, будівля колишнього “Пасажу” має створювати строгий, витриманий і цілісний архітектурно-містобудівний ансамбль.

План проекту нового готелю з 2010 року не змінився. Забудовники планують звести новий чотиризірковий “Гранд готель”, який буде поєднуватися з архітектурою проспекту. Готельний комплекс матиме шість поверхів і підземний паркінг. Як і в колишньому готелі “Руда” на першому поверсі буде розташовуватися ресторан, а так само можна буде відвідати бар. На другому поверсі розмістять адміністрацію і зону для проведення конференцій. Третій поверх включатиме в себе інфраструктуру послуг. А на поверхах, що залишилися буде розміщуватися 80 номерів різних класів, включаючи президентські апартаменти.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.