Четвер, 18 Квітня, 2024

Життя у злагоді: як жителям Кривого Рогу порозумітися із переселенцями у своїх домівках

Зараз багато українців змушені лишати свої домівки та виїжджати з родинами у більш безпечні місця. Ті, хто за якихось причин не може поїхати за кордон, переміщуються у більш безпечні міста України. За останні тижні до Кривого Рогу приїхало більше 1000 біженців. Дехто оселяється у спеціальних центрах з прийому біженців, а когось запрошують на тимчасове проживання у криворізьких сім’ях. Далі на kryvyi-rih-future.

Навіть у мирний час переїзд багатьом дається складно, а під час війни це ще сильне моральне навантаження.

Знаходимо спільну мову з переселенцями за порадами психологів

Коли ви знаходитесь під одним дахом із біженцями, пам’ятайте, що майже декілька днів тому вони були у складі окремої сім’ї, зі своїми звичками, інтересами і, врешті-решт, зі своїм життям. Все було так само, як і у вашій родині. Звичайно, труднощі у спілкуванні та дрібні непорозуміння можуть виникати, але у таких ситуаціях не варто шукати винуватих та тим паче сваритися. Під час війни важко всім, багато хто перебуває у стані депресії, тому зараз дуже важливо просто турбуватися один про одного та допомагати. А ще, знаходити спільну мову попри розбіжності у світобаченні. 

Якщо ви пішли на цей крок и вирішили прийняти переселенців до своєї оселі, забезпечте їх базові потреби та враховуйте особистий простір. Люди, які приїхали із “найстрашніших” міст нашої країни, навіть у безпеці можуть нервуватися, бути дезадаптованими, розгубленими. Дайте їм трохи часу прийти до тями. 

Не поспішайте із питаннями про плани на майбутнє. Як правило, під час війни, ніхто чітко не розуміє, що буде завтра. Не давайте обіцянок, в яких не впевнені, та не засуджуйте людину за прояв емоцій(наприклад, сліз).

Якщо у родині переселенців є діти, допоможіть їм швидше адаптуватися до нових умов. Малюки можуть вередувати, проявляти агресію, плакати чи бути надто активними – це все є реакцією на стрес. За можливості, забзпечте їм комфортні умови та допоможіть розважити – займіться творчістю, пограйте в ігри. 

Щоб порозумітися із біженцями, уникайте стереотипного та упередженого ставлення до них. Зараз є дуже багато емоційних розповідей про те, як поводять себе біженці в безпечних регіонах. Не завжди такі історії є правдивими, тому дивіться на все об’єктивно. 

Відразу попереджайте про ваші можливості та визначте особисті кордони. При переїзді люди можуть ставити недоречні, на ваш погляд, запитання. Наприклад, чи є у квартирі вай-фай чи гаряча вода. За будь-яких умов, спілкуйтеся ввічливо.

Про біженців у нашому місті

Починаючи з 24 лютого Кривий Ріг активно приймає біженців із трьох областей України. Заступник голови Ради оборони у місті Кривий Ріг Юрій Вілкул особисто перевірив роботу Центру з прийому біженців. «У складних умовах війни всі ще раз переконалися, що криворізький характер — це не тільки міцна воля, сила та сталева витривалість, а ще й милосердя до тих, хто опинився в скрутному становищі. І ми називаємо тих, для кого наше місто стало новою домівкою, не переселенцями, а “новими” криворіжцями. Ми продовжимо надавати їм необхідну допомогу», – зазначив Юрій Вілкул. 

Переселенці почали приїжджати до нашого міста ще з 2014 року, коли розпочалася війна на Донбасі. Декілька тисяч людей  тут знайшли для себе прихисток, роботу и комфортні умови для життя. А за три тижні війни у родинах біженців на Криворіжжі народилося 464 малюка, які обов’язково стануть щасливими на своїй Батьківщині.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.