Середа, 29 Травня, 2024

Чергове “АТБ”? Що буде з історичною будівлею головпоштамту?

На початку березня стало відомо про те, що історична пам’ятка Кривого Рогу – будівля головного поштамту на проспекті Поштовому була виставлена на торги. Що буде зі старовинною будівлею: її знесуть, відкриють чергове “АТБ” чи нарешті відреставрують? Далі на kryvyi-rih-future.com.ua.

Торги

Головна будівля пошти знаходиться у самому центрі Кривого Рогу. Протягом багатьох років вона прикрашала головну вулицю міста. Але останні роки будівля пошти занепала. Фасад вже не такий свіжий як раніше, не кажучи про внутрішні приміщення. Погіршує картину дах пошти, який упродовж багатьох років тече.

Внутрішні приміщення пошти хоч і старе, але гарне. На першому поверсі знаходяться напівкруглі вікна з вітражами, колони, а також стеля з барельєфом.

На сайті “Рrozorro” 1 березня 2023 року “Укрпошта” виставила на продаж частину історичної будівлі поштамту у Кривому Розі.

Відомо, що ця будівля за адресою проспект Поштовий, 26 з 1996 року вважається пам’яткою архітектурної спадщини Кривого Рогу.

Будівля поштамту складається із 5 поверхів. Більшість є нежитловими приміщеннями, інша частина належить співвласнику – компанії “Укртелеком”.

Стара будівля головної пошти Кривого Рогу дуже давно потребує капітального ремонту. Головною умовою аукціону є підписання договору оренди на об’єкт продажу з “Укрпоштою” для провадження господарської діяльності, а саме на площі 1085 квадратних метрів. Частково перебуває в оренді до 25 листопада 2024 року.

Частину будівлю головпоштамту Кривого Рогу продають за 9 054 400 гривень. Заявки на участь у торгах приймаються до 15 березня 2023 року. Сам аукціон відбудеться 16 березня.

Що думають про продаж поштамту криворіжці?

Думки мешканців міста щодо продажу поштамту для подальшої реставрації розділилися. Хтось виступає за збереження історичної спадщини, хтось підтримує реставрацію історичної будівлі за приватні кошти, а хтось побоюється появи чергового супермаркету. Зокрема, останніми роками у Кривому Розі було знесено стару будівлю “Сучасника”, а на її місці збудовано супермаркет. Також повністю змінили будівлю старого палацу культури на Гданцівці, переробивши її під стилістику одного з найвідоміших українських супермаркетів.

Історична довідка

Фото: “Криворізька старовина”. На задньому плані йде будівництво головпоштамту на проспекті Поштовому, 1953 рік.

Старовинна будівля головної пошти Кривого Рогу була збудована на Поштовому проспекті в 1958 році. Над проєктом будівництва працював Дніпропетровський інститут. Зокрема, дивовижна будівля у центрі міста є роботою архітектора В. І. Шаблія.

Фото: “Криворізька старовина”. Фото початку 1970-х років.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.