Субота, 7 Вересня, 2024

Історія музею Південного ГЗК

Кривий Ріг – промислове місто і дуже часто люди гадають, що тут немає нічого цікавого окрім роботи, а про туризм чи відпочинок взагалі майже не говорять. Тим не менш, багато хто відкриває для себе нові цікаві місця та начебто вивертає місто назовні, показує його зовсім з іншого боку. Кривий Ріг ховає за своєю сталевою обгорткою чудові локації для проведення вільного часу. Тим не менш, цікаво навіть просто дізнатися більше про власне місто та ознайомити з такою інформацією дітей. У Кривому Розі розташовано безліч місць, де можна в інтерактивному та розважальному форматі ознайомитися з історією і життям міста. Одним з таких є музей Південного ГЗК, де відвідувачі потрапляють до світу промисловості та відчувають масштаби виробництва у невеличких деталях. Далі на kryvyi-rih-future.

Історія підприємства у вигляді експонатів

Урочисте відкриття музею трудової слави ПГЗК відбулося на шістдесятий день народження комбінату у 2015 році. Тоді приміщення було облаштовано найсучаснішим обладнанням та стендами. Деякі експонати збирали у цехах та лабораторіях самого підприємства, деякі професійно створювали на замовлення. Музей розповідає історію гірничо-збагачувального комбінату від самого початку. Тут можна ознайомитися з найвидатнішими представниками металургії, побачити обличчя справжніх героїв та дізнатися дивовижні історії про звичайних працівників. Зали поділені на певні відділи, присвячені окремим цехам та підрозділам підприємства. Таким чином поглянувши на різноманітність хімічного обладнання та спеціального одягу потрапляєш до світу гігантів промисловості: екскаваторів, самоскидів БелАЗ, вагонів та іншої важкої техніки. Трохи далі опиняєшся у залі з нагородами та досягненнями.

Фонд музею налічує більше тисячі експонатів. Це мініатюрні моделі величезної техніки, різноманітні макети, зразки гірських порід, обладнання, що використовується при реальній роботі та захоплююча колекція фотографій. Можлива як постійна, так і тимчасова виставкова діяльність. Створені умови для імітації процесів проведення кар’єрних вибухів, роботи важкої техніки та видобутку руд. Щоб зробити ознайомлення з промисловістю цікавою, а не нудною і набридливою у музеї були розроблені найсучасніші технології демонстрації. Відвідувачі можуть побачити на власні очі роботу кар’єру завдяки 3-D інсталяціям. Зображення передається на екран великого телевізора і транслюється у залах. 

Об’єкт привабливий для людини будь-якого віку. Сюди часто приходять діти, для багатьох з них досить цікавим є поглянути де саме та у яких умовах працюють їх батьки. Інші ж сприймають це, як пізнавальну екскурсію, а деякі отримують такі враження від побаченого, що у майбутньому мріють працювати на комбінаті. Новими є деякі факти та експонати і для самих працівників підприємства, інколи навіть зізнаються, що знають історію свого місця роботи не досконало.

Місце розташування – продовження історії

Музей був побудований посередині парку імені Савицького Інгулецького району міста. Вийшовши з музею можна насолодитися видом алеї, вздовж якої були встановлені величезні брили – зразки гірських порід, які видобувають у кар’єрі. Дана локація взагалі досить гарно відображає життя та розвиток розташованого неподалік комбінату. Тут знаходиться Палац культури «Південний», у якому зазвичай проходять усі важливі події, свята та ювілеї, пов’язані з підприємством.

Музей трудової слави віднайшов певний гармонічний вигляд посеред парку. Сюди можна завітати під час прогулянки з дітьми, відвідати цілеспрямовано для загального розвитку та обізнаності або зазирнути на хвилинку у вільний час, щоб відчути атмосферу міста.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.