З першого дня війни Росії проти України в Кривому Розі почав працювати реєстр біженців, а також пункт де вони можуть отримати підтримку та необхідну допомогу. Далі на kryvyi-rih-future.com.ua.
Скільки біженців проїхало через місто Кривий Ріг
Оперативна організована роботи центру з прийому біженців дала можливість українцям які тікали від російської агресії в Кривому Розі отримати якісну допомогу. З початку повномасштабної війни через місто Кривий Ріг проїхало понад сто тисяч переселенців, які були змушені залишити рідні будинки та рятувати свої життя.
Насамперед для біженців у Кривому Розі організовують спальні місця, надають продукти харчування, лікарські препарати, одяг та засоби для гігієни, які вони можуть взяти із собою у дорогу або за західну Україну, або за кордон.
Також для транзиту переселенців через Кривий Ріг до інших населених пунктів на головній залізничній станції Кривий Ріг було створено кімнату для матері та дитини, кабінет лікаря, а також було організовано посадку на евакуаційні потяги та всі переселенці, які їдуть через Кривий Ріг, можуть на головному вокзалі випити гарячого чаю та поїсти.
Скільки біженців залишилося у Кривому Розі
Деякі українці, які були змушені залишити рідний будинок через обстріли та бомбардування російських фашистів вирішили зупинитися у Кривому Розі. Прийом біженців у Кривому Розі здійснюється по вулиці Криворіжсталі, 52 у “Народному домі”. Там проводитиметься реєстрація внутрішньо переміщених людей, а також надається перша необхідна допомога. Переселенці за вказаною адресою можуть отримати тимчасове місце для проживання, отримати допомогу психолога, також отримати необхідні продукти харчування, засоби гігієни, одяг та інше. Сім’ям з дітьми та людям з інвалідністю, які евакуювалися у Кривий Ріг із зон бойових дій у місті надають спальні місця у гуртожитках, інших переселенців розселяли по міським школам та дитячим садкам.
Жителі Кривого Рогу поділяють спільне горе та приймають переселенців з усієї душі. До центру прийому біженців також приходять небайдужі мешканці Кривого Рогу, щоб надати волонтерську допомогу.
З початку повномасштабної війни до Кривого Рогу приїхало понад тисячу переселенців. Ці люди з різних областей України Харківської Донецької, Миколаївської, Херсонської. Крім того, у Кривий Ріг були переселені і жителі Криворізького району, де проходили бойові дії.
У Кривому Розі було організовано і внутрішнє переселення через загрозу агресії з боку Російської Федерації. Переселення криворіжців здійснювалося від наближених районів до військових частин у віддалені райони міста. Для цього міською владою було виділено транспорт.
Слід зазначити, що з початку повномасштабної війни Росії проти України жителі міста також залишали Кривий Ріг на евакуаційних поїздах та на власному транспорті за кордон або на Західну Україну. Кривий Ріг з початку агресії Росії до українського народу залишило понад сто тисяч мешканців.