Середа, 19 Червня, 2024

Все про “Велике будівництво” у Кривому Розі

Кривий Ріг являеться промисловим серцем України, це велике, могутнє місто, тому як і держава так і сама влада міста мала протягом багатьох років займатися розвитком міської інфраструктури. Але до всього криворіжці довгі роки спостерігали міську картину розрухи та занепаду вулиць, стадіонів, шкіл, доріг та інших об’єктів могутнього промислового міста. Далі на  kryvyi-rih-future.com.ua.

Коли все змінилося

Кривий Ріг почав набувати нових фарб коли у Дніпропетровській області з’явилася програма з “Великого будівництва”. Ця програма, яка діє з ініціативи президента України Зеленського В. О., вже працює у більшості великих містах країни, у багатьох селах та передмістях. Інфстрактуктурні проекти по Дніпропетровській області й надалі реалізовуватимуться.

У Дніпропетровському регіоні одразу під проект “Великого будівництва” потрапили три міста, які мають найбільшу кількість населення по Україні, а це сам обласний центр Дніпро, Кривий Ріг та Кам’янське. Останніх років десять уряд упускав цей факт, тому відбувалося так, що одна з головних областей нашої країни щодо наповнення державного бюджету та структури ВВП постійно випадала з різних державних планів.

Траса Дніпро- Кривий Ріг

Одним із найголовніших проектів, які реалізовувалися завдяки програмі “Великого будівництва” є траса, що з’єднує Кривий Ріг та обласний центр Дніпро. Протягом цієї траси проживає майже два мільйони українців, а її ремонт роками ігнорувався Укравтодором. Саме тому раніше щоб дістатися цією дорогою з міста в інше місто і населений пункт потрібно було подолати цілий квест з перешкодами у вигляді величезних ям і безлічі тріщин.

Завдяки програмі вже було відремонтовано ділянку дороги в  14,5 кілометра від кордону Миколаївської області до Кривбасу. Йде ремонт  дороги у  44 кілометри від розв’язки у бік П’ятихаток до Софіївки. На трасі покладуть не тільки нове покриття з асфальту, але і зроблять посилену основу, яка дає гарантію безпеки руху дорогою при досить жвавому русі.

Якісні та круті дороги просто необхыдны, люди вимагають оновлення.

2021-го року було заплановано ремонт доріг у Дніпропетровському регіоні завдовжки 387 кілометрів.

Оновлені дороги пов’язують промислового гіганта – Кривий Ріг з більшістю інших міст регіону та всієї країни. Крім цього, у самому місті за дуже довгий час стартував проект “Великого будівництва” дуже високого рівня для соціальної інфраструктури.

Оновлені школи та дитячі садки

Завдяки проекту “Великого будівництва” у місті вже ремонтується понад шість шкіл та стільки ж дитячих садків. Ремонту прилягла спеціалізована школа під номером 4. Ця старовинна школа, у якій капітальний ремонт не проводився майже п’ятдесят років. В оновлених школах буде впроваджено енергозберігаючі технології, замінено всі вікна та двері, а також буде зроблено безліч інших робіт, у тому числі оновлений фасад, покрівельні роботи та інше.

Нові медзаклади

“Велике будівництво” торкнулося і медзакладів Кривого Рогу. Тепер міська лікарня під номером 17 має оновлене приймальне відділення, нові приміщення для надання медичної допомоги за невідкладних станів криворіжців. Крім цього у приймальному відділенні з’явилося нове обладнання та сучасні кабінети комп’ютерної рентгенографії, томографії та ультразвукової діагностики.

Також у Кривому Розі йде реконструкція міської клінічної лікарні під номером 2, у народі більше відома як “тисячка”. Дана медустанова є дуже важливою для Кривого Рогу, в ній проводять безліч хірургічних операцій, проходять лікування велика кількість пацієнтів, але будівля цієї лікарні знаходиться в дуже поганому та передаварійному стані.

Завдяки програмі “Великого будівництва” абсолютно в кожній області України буде здійснено реконструкцію дорослих та дитячих багатопрофільних лікарень. Під цю програму таки потрапила відома у Кривому Розі лікарня “тисячка”.

Необхідно підкреслити той факт, що абсолютно кожен об’єкт у країні програми з реконструкції “Велике будівництво” відповідає всесвітнім вимогам і доступні кожному громадянину. Нові інфраструктурні об’єкти Кривого Рогу не є винятком. На всіх об’єктах реконструкції школах, дитячих садках, лікарнях та інших об’єктах вже облаштовані, а десь будуть зроблені пандуси для криворіжців з обмеженими можливостями, покажчики зі шрифтом Брайля, а також тактильна плитка.

Нові спортивні об’єкти Кривого Рогу

Дуже тривалий період у місті просто була відсутня велика спортивна арена. Через що відомий місцевий футбольний клуб “Кривбас” був змушений проводити матчі на старому стадіоні, який міг вмістити лише 2 500 уболівальників. Тому було ухвалено рішення спільно з відродженням футбольного клубу  відновити і  футбольну арену міста – стадіон “Металург”.

Роботи з реконструкції стадіону розпочалися рівно рік тому у січні 2021 року. Усі реконструкційні роботи на стадіоні планують завершити восени 2022 року. На оновленому стадіоні місткість буде більш ніж у 19 тисяч людей. Будуть нові сидіння, огорожі, буде побудована нова чотириповерхова будівля, в якій будуть розміщені спортивні приміщення, коментаторська, журналістські місця, а також vip-зона.

Будуть оновлені прожектори  на більш потужні. Буде нове гібридне покриття на полі, яке буде комбіноване штучно натуральним газоном. Таке зелене покриття відповідає світовим стандартам якості, і відповідно на стадіоні можна буде проводити не лише внутрішні матчі, а й міжнародні заходи.

Оновлення криворізького  стадіону “Металург” є наймасштабнішим спортивним проектом “Великого будівництва”. Стадіон зводять відповідно до вимог та стандартів ФІФА та УЄФА.

Крім того, на базі оновленого стадіону функціонуватимуть різні секції та клуби з карате, боксу, футболу, велоспорту, важкій атлетиці, скелелазіння, хокею, греко-римській боротьбі, а також функціонуватиме морський клуб. Там планується функціонування ДЮСШ, яке матимуть змогу відвідувати до двох тисяч маленьких криворіжців.

Крім стадіону “Металург” у Кривому Розі добігає кінця реконструкція ще одного стадіону “Спартак”, який знаходиться в Центарльно-Міському районі. На оновленому стадіоні може поміститися понад сім тисяч відвідувачів.

Абсолютно новим об’єктом для Кривого Рогу та Центрально-Міського району стане новітній та сучасний спортивний комплекс. Його будівництво вже йде у повному розпалі. Головним об’єктом комплексу буде 25-ти метровий басейн, його ширина становитиме 12-ть метрів. У басейні буде шість доріжок та триступінчаста система з очищення води. У комплексі зможуть одночасно займатися спортом понад сто криворожан.

Варто відзначити, що Кривий Ріг є не тільки промисловим гігантом, він ще й займає одне з лідируючих позицій у рейтингу спортивних міст та кількості людей, які займаються спортом. Тому місто незабаром поповниться ще одним басейном, який дасть нові можливості для занять спортом всіх категорій населення міста.

Але це ще не все. Розвиток інфраструктури міста триває і незабаром у Кривому Розі з’явиться сучасний урбан-парк для активного відпочинку місцевих жителів аналогічний парку, недавно відкрився  на ВДНГ у Києві.

Доступ до такого нового інфраструктурного об’єкту Кривого Рогу буде безкоштовним та цілодобовим. Новий та сучасний простір для активного відпочинку криворожан з’явиться у Довгинцівському районі у парку “Ювілейний”. Сам парк буде капітально реконструйований, а в окремій його частині з’являться спеціальні майданчики, де можна буде грати в баскетбол, займатися паркуром і воркаутом, з’явиться новий скейт-парк, майданчик для дітей, памп-трек, навіть майданчик для занять йогою, столи для ігор пінг-понг, зони для клаймбінгу, зона графіті, майданчики для гри у футбол та футбол 3Х3.

Такі майданчики з’являться і в інших містах та обласних центрах України. Уряд за допомогою таких нових спортивних об’єктів хоче збільшити кількість людей, які займатимуться абсолютно різними видами спорту.

Що ще було зроблено і що у планах?

Темпи та масштаби проекти “Великого будівництва” з кожним роком зростають у кожному місті та області з’являються нові об’єкти реконструкції. Кривий Ріг не був винятком у ньому також заплановано, а вже навіть втілено деякі проекти програми “Великого будівництва”.

Одним із таких проектом був флагшток заввишки сімдесят два метри. Він був відкритий до тридцятого ювілею Незалежності України і увійшов до топ три найвищих флагштоків України. Піднятий прапор становить 12 на 18 метрів. Парк у якому звели флагшток також реконструювали. Було проведено нові комунікації, укладено нову плитку, замінено освітлення та встановлено лавки.

Незабаром зміни відбудуться у міському транспорті. Новий проект великого будівництва має на увазі оновлення вже існуючої лінії швидкісного трамвая, а також будівництво нової гілки в інші райони міста.

На реалізацію такого масштабного та необхідного для Кривого Рогу проекту виділено практично 4,8 мільйона гривень. Усі роботи мають завершити вже 2023-го року. Кривий Ріг дуже довге місто, люди з одного кінця в інший дістатися кількома видами транспорту витрачаючи на це дві години.

Навколо Кривого Рогу буде створено нову об’їзну дорогу, яка у свою чергу дозволить розвантажити міські вулиці від транспорту з великим вантажем.

“Велике будівництво” затонуло і Криворізький аеропорт. Вперше практично за сорок років в аеропорту Кривого Рогу розпочався капітальний ремонт. За проектом здійснення реконструкції злітно-посадкової смуги, а також терміналу аеропорт. Коли роботи з реконструкції завершиться в 2022 році, аеропорт Кривого Рогу зможе одночасно обслуговувати до чотирьохсот осіб на годину.

Крім цього, таку ініціативу підтримано й авіакомпанію “Роза вітрів”, яка влітку 2021-го року ввела перельоти з Кривого Рогу до Києва і назад і зробила їх регулярними.

Літаки з Кривого Рогу давно не літали. Завдяки реконструкції оновлений аеропорт Кривого Рогу зможе обслуговувати потреби криворіжців, а також мешканців двох регіонів Дніпропетровського та Кіровоградського.

Індустріальний центр України, як і в принципі інші промислові міста, вже давно потребують свого переосмислення. Наприклад, у європейських містах таких, як Страсбург, Турин і Манчестер, промисловий потенціал не став перешкоджати розвитку інфраструктури для комфортного проживання городян та відвідування міст туристами. Влада Кривого Рогу досить довгий час чинила опір такому європейському, та й світовому тренду. Але завдяки впровадженню програми з реконструкції та покращенню інфраструктури “Велике будівництво” картина в місті почала змінювати свої фарби. Більшість перебуває на активній фазі будівництва, жодних затримок немає, тому всі проекти планують здати у вказані терміни, деякі об’єкти вже готові, деякі на завершених етапах та незабаром будуть відкриті для відвідування. Тому дуже скоро Кривий Ріг перетвориться, з’явиться нова інфраструктура, яка створить для криворожан не лише комфортні та якісні умови, а й зможе приносити прибуток до бюджету Кривого Рогу та місцевого бізнесу.

Такого проекту країна потребувала дуже довгий часу, а особливо реконструкції доріг державного значення.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.