Середа, 29 Травня, 2024

Порція естетики у криворізькому театрі “Академія руху”

Деякі люди твердо переконані, що театр – це нудно та нецікаво. Але “Академія руху” у Кривому Розі руйнує всі стереотипи. Майже кожен гість, який хоча б раз бував у цьому театрі, обов’язково повертається туди знову. “Щирі емоції від сміху до сліз”, “Мороз по шкірі”, “Захоплення та здивування”, “Відчуття величезної вдячності” – так відгукуються глядачі про вистави у “Академії Руху”. Цей театр – справжній феномен у нашому місті, про який відомо не лише у Кривому Розі, а навіть за межами Україні. Плеяда талановитих акторів вміє майстерно грати з почуттями та ємоціями, тому точно не залишить нікого байдужими. Далі на kryvyi-rih-future.com.ua.

Історія театру

Ідея створити пластичний театр виникла у родини Бєльських у 1974 році, але минуло майже 20 років перед тим, як “Академія руху” вперше відкрив свої двері для відвідувачів. Спочатку діячі мистецств Олександр та Антоніна Бєльські заснували молодіжну театральну студію, популярність якої дуже швидко набирала обертів. Це було захоплення, яке пероросло у щось більш масштабне та величне – криворізькій академічний театр музично-пластичних мистецтв “Академія руху”.

Криворізький театр дійсно є унікальним і не тільки тому, що основний акцент був зроблений на хореографічному мистецтві. Видатні актори, які приймають участь у виставах, проходять авторську освітню програму Бєльських. Театр у буквальному сенсі виховує артистів для свого неповторного жанру і саме такий підхід виводить цей заклад культури на один рівень з лідируючими закладами України.  

Творчий колектив театру за весь час свого існування (з 1994 року) неодноразово приймав участь у міжнародних конкурсах та фестивалях, отримав багато цінних нагород. Актори були на урочистих заходах у Німеччині, Данії, Угорщині, Польщі, Латвії та, звичайно, у багатьох містах України. 

За роки свого існування у театрі було створено та відіграно більше сотні вистав за власною інтерпретацією. В основу багатьох постановок лягли найвідоміші твори української та світової літератури “Лісова пісня” Л. Українки, “Камінний хрест” В. Стефаника, “Лускунчик” Гофмана, “Пурпурові вітрила” О. Гріна, “Старий і море” Є. Хемінгуея та багато інших.  

Особливість театру та мистецтва

“Академія руху” має свою ексклюзивну специфіку створення вистав. Особливість її в тому, що актори розповідають історії глядачам за допомогою рухів, жестів, міміки, балетного танцю. Тобто актори грають на сцені безмовно, але навіть за таких умов вони викликають бурю емоцій та переживань у відвідувачів.  Саме така оригінальна форма мистецтва, яку змогла відшукати основоположники, завоювала такий успіх та повагу на світовій єстраді. Олександр та Антоніна Бєльські стали новаторами при створенні театру, в якому майстерно поєднуються танець, пантоміма, музика, філософія та почуття у кожному русі. 

Наразі у театрі регулярно проводяться вистави як для дітей, так і для дорослої аудиторії. Якщо ви хочете на декілька годин зануритися у світ естетики мистецтва, відкрити для себе новий, яскравий всесвіт і цікаво провести час, то варто завітати до “Академії руху”. Заклад знаходиться у Кривому Розі, по вулиці Шурупова, 3.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.