Час розвіювати міфи про те, що Кривий Ріг тільки індустріальне місто. Так, тут дійсно видобувають величезну кількість корисних копалин, але, крім цього, Криворіжжя славиться своїм культурним осередком. Наше місто багате на театри, краєзнавчі музеї, палаци культури, бібліотеки, виставкові зали та заклади культури. Якщо активно брати участь у житті культури, то вона й надалі буде розвиватися і рости. Далі на kryvyi-rih-future.com.ua.
Один із найпопулярніших культурних закладів Кривого Рогу по праву вважається театр драми та музичної комедії ім. Тараса Шевченка. Побудований у минулому сторіччі, він “пережив” багато змін, але, незважаючи ні на що, продовжує дарувати своїм відвідувачам щирі емоції.
Сторінки з історії
Заклад був заснований 28 серпня, 1930 року та обслуговував лівобережну частину України. Тоді він носив назву “Державний міжрайонний театр соціалістичного соціалістичного сектору”, але трохи пізніше його перейменували у “Кривбасс”. Це відбулося у зв’язку з тим, що на початку наступного року театр перевели до Кривого Рогу.
Спочатку більша частина репертуару була присвячена героїзму, величним учинкам та сильному духу радянського народу. Першу прем’єру у театрі глядачі побачили 5 листопада 1931 року. Це був спектакль за мотивами п’єси І. Микитенка “Справа честі”. Можна сказати, що саме з цієї події і розпочалась історія криворізького театру.
Коли Україну поразив удар Великої Вітчизняної війни, труппа театру була змушена покинути рідний край та терміново евакуюватися до Красноярську. Звичайно, свою діяльність талановитий акторський склад не полишив і продовжував ставити спектаклі.
Після закінчення війни актори повернулися до Кривого Рогу. У 1981 року театр знову був перейменований і з того часу називається так, як відомо для нас на сьогоднішній день.
Все, що створювалось і створюється у театрі Шевченка, грунтується на багаторічних традиціях криворізького краю. Основна мета закладу – восхваляти духовну красу та міць, зберігати старовинні звичаї, популяризувати знання про Батьківщину і любов до неї.
Творчий ансамбль театру постійно змінювався, але в усі часи був невимовно талановитим. Яскраві костюми, щирі емоції на сцені, оригінальні інтерпретації – все це закохувало глядачів різних епох.
Сучасне становище
За роки свого існування театр провів близько 20 тисяч спектаклів! З них 700 на гастролях і 150 дитячих. Така плодовита праця дійсно вражає – хочеться доторкнутися до краси мистецтва і прожити всі емоції, почуття разом із персонажами вистав.
Майже кожного дня тут проводяться цікаві вистави, які збирають повні зали глядачів. Найближчим часом у театрі ім. Шевченка планується багато прем’єр, на які із нетерпінням чекають жителі та гості міста. Великий ажіотаж викликає казка-мікс “Казкові теревені”, що відбудеться 23 січня, оперета “Містер Ікс” (28 січня) та Симфонічний концерт (29 січня).
Адреса, за якою ви зможете знайти заклад, – проспект Поштовий, буд. 23.