Середа, 29 Травня, 2024

Замість дач – швидкісна траса довжиною 1,5 км: у Кривому Розі планують розвантажити проспект Миру, зруйнувавши дачний кооператив

У Кривому Розі планують збудувати швидкісну трасу на чотири полоси паралельно проспекту Миру від вулиці Гетьманської до вулиці Електроніки, аби розвантажити від транспорту проспект Миру. Таке рішення обговорювалося сьогодні, 30 червня, на сесії міської ради, пише kryvyi-rih-future.com.ua.

Швидкісна траса, де ніде розігнатися

Про те, що в результаті будівництва нової дороги вони можуть залишитися без дач, члени садового товариства «Комунарівець» знали давно. Втім, людей бентежить, що через те, що земля, на якій розташовуються їх дачі, не приватизована і приватизувати її дозволу не дають, вони не мають права на передбачену компенсацію за зніс їх майна.

Перед сесією міської ради власники дач вийшли на пікет під міськвиконкомом з вимогою вирішити питання з компенсацією чи перенести будівництво дороги на територію, що знаходиться ближче до кар’єру.

 «Я з подивом дізнався, що в нашому районі будуватимуть дуже цікаву дорогу: швидкісну трасу довжиною до 2 км. Тільки розігнався… і дорога закінчилася. Крім цього, траса планується через дачний кооператив. Кінець вам, тихі дачі! Під боком будуть грюкати вантажівки», – говорить депутат Центрально-Міського райради Олег Подкопаєв, до якого по допомогу звернулися дачники «Комунарівця».

Згідно з планом під зніс потрапляють 25 дач. Людям пообіцяли надати компенсацію за зруйновані дачі, якщо ті нададуть офіційні документи на ці дачі.

 «А документи (хто стикався з приватизацією в гаражних і дачних кооперативах, самі знаєте) – тільки коли весь кооператив ляже в кадастр, потім тільки – індивідуальні ділянки, а потім вже, після землі – узаконення будівель. А ось землю всьому кооперативу приватизувати і не дають. Ну і потім – поруч з дачами є майже готова дорога, в яку треба вкинути “всього” 20-30 млн і вона буде готова. Але питання раціональності мабуть не стоять», – говорить Олег Подкопаєв.

Обурені дачники розповідають, що заступник міського голови Олександр Катриченко, до якого вони потрапили на прийом, обіцяв розглянути питання будівництва дороги не через садове товариство, а через кар’єр. Обіцяв навідатися «в гості», але і дотепер цього не зробив.

Тендер

Слід зазначити, що тендер на будівництво дороги виграло ТОВ «Весташляхбуд». Вартість проекту – 159,87 млн. грн. Дорогу завдовжки 1,5 км мають збудувати до 2022 року.

На сесії міської ради розглянули питання будівництва нової дороги на місці дач. Представники влади заявили, що все по закону: громадські слухання відбулися, у 10 дачників ділянки викуплено і надалі планують вирішувати питання з викупом в індивідуальному порядку. Зрештою, рішення про будівництво дороги на місці дач підтримали 35 депутатів міськради.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.