Четвер, 18 Квітня, 2024

Пішохідні екскурсії. Що подивитися в першу чергу в Кривому Розі

Кривий Ріг досить колоритне місто. Воно може дивувати як і міськими пейзажами, так і природними і промислово-марсіанськими краєвидами, тому список місць можна розділити на два типи. Як і в самому місті так і поблизу його є просто безліч об’єктів для піших екскурсій, для звичайних прогулянок так і з нотками екстриму. Далі на kryvyi-rih-future.com.ua.

Міські екскурсії

У міські екскурсії включені в основному пам’ятки, які знаходяться в Кривому Розі, пам’ятники, монументи і так далі., а також історичний центр міста, місце звідки пішов розвиток сталевого міста. Сюди ж можна віднести і музеї міста, є також музеї під відкритим небом.

Проспект поштовий

Проспект є одним з найстаріших вулиць міста. З нього лежить початок заснування міста. Але на початку це була одна єдина поштова станція, про яку свідчать згадки, які датуються ще 1734 роком. Маленьке містечко поступово почало розвиватися разом з пошуком, а згодом і видобутку залізної руди. У 1910-х роках відбувся будівельний бум. Поштовий почав забудовуватися першими кам’яними двоповерховими будинками, в містечку почала розвиватися торгівля. Раніше Кривий Ріг був схожий швидше за все на село з хатами-мазанками ніж на індустріальний центр тодішньої Російської імперії.

Проспект залишається найголовнішим в місті до цього дня. Зараз по цій вулиці розташовано безліч кафе і ресторанів. Деякі старовинні будівлі, дореволюційних часів були перебудовані, або знесені повністю, деякі були знищені ще під час війни і зведені нові, а деякі зберегли свій вигляд до наших днів, прогулюючись по старому центру можна побачити ці будівлі. Також можна записатися на екскурсію у одного з гідів Кривбасу, яку проводять Поштовим і розповідають її історію.

На фото нижче, узятих з книги “Історичний путівник по Поштовому” можна помітити як з роками мінявся вигляд вулиці.

Свято-Миколаївський храм

Цей храм є найдавнішим православним храмом на території Криворіжжя. Його зведення датується 1761 роком, а його перша споруда була зроблена тільки з дерева. Це свідчить про те, що місто в той час формувалося як поселення. Храм простояв кілька років і під час російсько-турецької війни орда Кримського хана в період 1768-1769 років спалила церкву.

Тільки в 1785 році церкву знову відновили з дерева, але з роками дерево з якого було зведено храм старіло і тоді прийняли рішення про будівництво вже нової церкви з цегли. Її будівництво почалося в 1861 році і побудували її поруч з дерев’яною. 22 травня 1863 року відбулося освячення церкви. Будівля мала хрестово-купольний вид, короткий перекриття і одноярусну дзвіницю над бабинцем. Висота дзвіниці з хрестом сягала 30 метрів, лазні купола – 28 метрів, довжина храму – близько 30 метрів. Зі спогадів старожилів про церкву, її інтер’єр був досить пишним, іконостас був позолочений, а головною святинею церкви була чудотворна храмова ікона святителя Миколая, прикрашена срібним окладом і дорогоцінним камінням.

Кам’яна і дерев’яна церкви стояли поруч до 1871 року, після чого дерев’яну церкву розібрали.

Так церковь простояла до приходу більшовиків, її вони розібрали по цеглинці до фундаменту і закатали під асфальт. І так під землею храм знаходився більше 80 років, поки в 2016 році не розпочалася реконструкція скверу по колишній вулиці Леніна і не був знайдений фундамент.

Зараз частина історичного фундаменту церкви і деякі знахідки взято під ковпак і всі бажаючі люди можуть підійти і ознайомитися з частинкою історії рідного міста.

Квітковий годинник

Знаменитий об’єкт Кривого Рога на який не можна не подивитися. Знаходиться він на Соцмісті біля входу в парк Героїв. Годинник був відкритий в 2011 році до 20-го ювілею незалежності нашої держави і їх габарити просто вражають, розмір циферблата 22 метри, годинникова стрілка 8 метрів, а хвилинна 12,5 метри. Крім захоплюючих габаритів, годинник прикрашають понад 22-х тисяч різновидів квітів, а в нічний час годинник підсвічуються, що надає йому особливий шарм Під годинником перебуває відео-галерея, всі бажаючі можуть зануритися в історія Криворіжжя.

Флагшток

Недалеко від квіткового годинника в 2021 році до 30-го ювілею незалежності України було поставлено флагшток, висота якого становить 72-а метра. На фото захоплюючий масштаб не передти, найкраще побачити його наживо, подивитися як на висоті вітер колише гігантський державний прапор.

Човнова станція

Ця станція є головною перлиною міста. Вона знаходиться в історичному місці – злиття двох річок Інгульця і ​​Саксагані в парку Мершавцева, звідки по легенді бере свій початок Кривий Ріг. В історичних відомостях про створення та відкриття станції можна знайти багато різної інформації. Наприклад такий, що саме засновник парку Мершавцев відкрив її на початку 20 століття. В інших джерелах є твердження, що човнова станція почала своє функціонування лише в 1957 році.

На даний момент це улюблене місце усіма криворожанами, тут щодня прогулюються сотні, а то й більше криворіжців, влаштовують весільні фотосесії, романтичні побачення і прогулянки, катаються на катамаранах і човнах.

Музей під відкритим небом

Для тих хто хоче ближче познайомитися з промисловістю Кривбасу може відвідати музей, який знаходиться просто на вулиці. Він знаходитися на мікрорайоні Даманський і тут представлена криворіжцям гірнича техніка, яку використовують для видобутку, переробки і транспортування корисних копалин на наших промислових підприємствах.

Природні екскурсії

Криворіжжя не менше здивує і своїми природними і індустріальними локаціями. На них можна сходити як і записавшись на екскурсію, так і самостійно попередньо вивчивши маршрут.

Парк імені Федора Мершавцева

Парк є одним з найстаріших в місті. Його засновник влаштувався в Кривому Розі у 1884 році, де згодом і почав займатися своїм хобі – садівництвом. Незадовго по правому березі Саксагані почав висаджувати різноманітні насадження, за деякими саджанцями їздив навіть в різні країни Європи. Через деякий час насадження Мершавцева переросли в перший безкоштовний міський парк.

Недалеко від насаджень був розташований і його будинок, який на сьогоднішній день виглядає як руїни. У той час його садиба була першим двоповерховим будинком зробленим з цегли в усьому Кривому Розі. Проходячи по вулиці Грабовського можна побачити цю будівлю і його цегляну кладку.

Мершавцев заснував не тільки парк, а й човнову станцію, гойдалки і багато інших об’єктів у його парку. Він займався садівництвом до самої смерті, яка його застала в 1903 році.

Парк пережив багато подій тих часів, але його розвиток продовжився, зараз він носить назву свого творця і вважався одним з найкрасивіших у всьому місті.

Ботанічний сад

Сад вважається я природного пам’яткою, так як в ньому зібрано чимало унікальних і зникаючих рослин і гербарних зразків. У будь-який час року сад неймовірної краси, навіть в холодну зимову пору в ботанічному саду можна відвідати теплицю де зібрані різноманітні квіти і чагарники. Вхід в сад становить 40 гривень для дорослої людини і 20 гривень для школярів. Розташований сад в Тернівському районі по вулиці Маршака 50.

Водоспади

Так, в Кривому Розі є водоспади, які не гірше якихось гірських. Правда створені вони не зовсім природою, а руками людини, але краса їх просто захоплює.

Найбільш відомі в народі як Карачунівськи водоспади, находяться вони відповідно на житловому масиві Карачуни прямо біля водосховища. Утворені водоспади були в 1932-1938 роках, річковими рукавами стікають з греблі Карачунівського водосховища. Є Західний і Східний водоспад по яких стікає потужний потік води омиваючи гранітні камені. Локація так і нагадує гірську місцевість. Висота Західного водоспаду досягає 12 метрів у висоту, Східний водоспад не такий крутий, схожий більше на гірську річку. На водоспади можна подивитися з залізничного мосту, який був побудований ще в 19 столітті, його висота досягає 53 метрів, а довжина 161 метр. Цей міст залишається донині найвищим мостом Криворізького басейну. Також не менш мальовничими водоспади будуть якщо по стежці спуститися до самого підніжжя.

Західний водоспад

Східний водоспад

Карачунівським ліс

Недалеко від водоспадів по берегах водосховище розміщений Карачунівським ліс. Улюблене місце для піших і велопрогулянок криворіжців, а так само просто улюблене місце для відпочинку. Тут відчувається свіже повітря, тиша, чути тільки шелест листя і спів птахів, ідеальне місце для того, щоб зарядитись позитивною енергією. Тут є пам’ятка – Білі Камені.

Затоплені гранітні кар’єри

Ці озера стали улюбленими місцями для відпочинку як і у місцевих жителів, так і у приїжджих. Вони дивують своєю надзвичайною красою і бірюзовою водою. Один з таких кар’єрів перебуває на мікрорайоні Карачуни поблизу водоспадів, а другий на мікрорайоні Зарічний, який до всього має форму серця, що надає йому більшого романтизму. Ці місця можна відвідати в будь-який час року, так як завжди вони красиві, влітку можна скупатися в найчистіший воді, а в решту часу просто прогулятися. Прогулянка в таке місцевості залишить після себе гарний настрій, так як блакитні озера нагадують якийсь каньйон з лагуною або гірське озеро.

Криворізькі гори

Під горами маються на увазі відвали зроблені внаслідок видобутку руди, які з роками були рекультивовані і перетворилися на справжні Криворізькі гори, на які піднімаються любителі піших прогулянок і цілі екскурсії, влаштовують навіть нічні сходження, так як з відвалів відкривається неймовірний вид на нічне місто.

Перший відвал називається Бурщицкий і розташований від в Центрально-Міському районі. З нього відкриваються дуже гарна панорама на все місто, заради якої варто піднятися на гору.

Другий відвал називається Петровський і перебуває він недалеко від шахти Батьківщина. Підйом і спуск з відвалу досить крутий, тому прогулянка буде з екстремальними елементами. Висота відвалу досягає 50-ти метрів.

У таку пішу екскурсію можна відправитися як і самостійно, так і попередньо записавшись на екскурсію. Йти на відвали потрібно у відповідній спортивній та зручній одежі, брати з собою воду, за бажанням їжу, якщо вечірній час то обов’язково потрібен ліхтарик.

Гранд Каньйон

Кривий Ріг по справжньому унікальний місто, внаслідок видобутку залізної руди, створюють блакитні лагуни, гори і каньйони, які стають візитними картками міста і допомагають розвивати промисловий туризм.

Гранд-каньйон просто гігантський, знаходиться на річці Інгулець і його розміри продовжують збільшуватися, так як триває видобуток корисних копалин. Він знаходиться недалеко від Бурщицкого відвалу. Зараз це дуже популярний піший і веломаршрути, а також по каньйону здійснюють сплави на байдарках. Каньйон є єдиним у своєму роді рукотворним каньйоном у всій Європі. Маршрут можна почати з Гданцівки від залізничного моста, або з ПГЗК.

Скелі МОДРу

Це не просто красивий маршрут для пішої екскурсії або прогулянки, скелі є геологічною пам’яткою природи. Знаходяться вони недалеко від парку імені Федора Мершавцева, сюди часто прогулюються закохані пари, особливо на заході сонця і влаштовують романтичні фотосесії, ходять на пікнік і просто відпочивають. Серед скель є невеликих розмірів грот і знаменита скеля для скелелазіння Мала Орлінка. Скелі МОДРу розташовані по берегах річки Інгулець, прогулятися серед природного пам’ятки можна як по берегу річки, милуючись скелями знизу, або пройтися по скельним стежками дивлячись на пейзажі Криворіжжя. Місцевість дуже красива в будь-який час року і знаходиться недалеко від самого центру міста, тому її варто обов’язково відвідати.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.