Середа, 29 Травня, 2024

Старовинну будівлю музшколи у Кривому Розі відремонтують

Музичний коледж по вулиці Грабовського, 1 у Центрально-Міському районі буде закрито на повний ремонт. Будинок коледжу старий і унікальний, розташований прямо на березі річки Саксагань навпроти парку ім. Ф. Мершавцева. Кошти, за які будуть проводити капремонт, виділяються з обласного бюджету. Больше на сайте kryvyi-rih-future.com.ua.

Плани проекту-реконструкції

На роботи з ремонту старої будівлі передбачено 80 мільйонів гривень. Проектно-кошторисну документацію вже розробила компанія ТОВ “Генпроект” за 3,5 мільйона гривень.

Відповідно до проектної документації відремонтувати повністю повинні обидві  будівлі музучилища – головний корпус та корпус, який приєднаний переходом. Головний корпус збудований у 1956-му році має три поверхи, а так підвальні приміщення. Другий корпус був побудований в 1969-му році, в якому знаходяться по сьогоднішній день бібліотека, спортзал, класи та інше. На даний момент навчання в музучилищі проходять 237 студентів.

У головного корпусу згідно проекту з’явиться новий дах, вимощення по всій будівлі, з’явитися оновлений ганок разом з пандусом. Фасади обох будівель будуть утеплені. Колони, які розташовані біля центрального входу, будуть реконструйовані і при цьому будуть збережені всі барельєфи будівлі.

Низка ремонтних робіт пройде і всередині будівель. Буде зроблена звукоізоляція у необхідних приміщеннях. Також замінять вікна, двері та внутрішні вінтажні блоки, а також будуть виконані роботи з усіма внутрішніми інженерними мережами.

Туалет, який розміщений на першому поверсі музучилища, зроблять доступним для людей з обмеженими можливостями. Роздягальні які там знаходяться будуть розплановані під громадський гардероб. У всьому приміщенні також замінять світильники, а дивовижну люстру у фойє будівлі збережуть і після ремонту повернуть на місце.

Буде замінено та утеплено покрівлю та фасад. Усередині будуть виконані оздоблювальні роботи та де необхідно буде зроблено звукоізоляцію. Все старе: вікна, двері, вітражні блоки, світильники та інженерні комунікації будуть оновлені. Крім цього, з підвалу зроблять додаткові виходи.

Окрім робіт із самим будинком буде й облагороджено територію навколо музучилища. Площа навколо будівлі буде озеленена, а ось старий фонтан, який перебуває при музучилищі, буде демонтований. Замінять 150 метрів каналізації.

Закінчення всіх ремонтних робіт планується до 2023 року.

Про старий фонтан

Як було зазначено вище, під час проведення ремонтних робіт фонтан біля музичної школи буде демонтований.

До будівництва коледжу на його місці розташовувався той самий сад, який висаджував Ф. Мершавцев. Там же й був фонтан, який на той час вважався окрасою міста. Але, на жаль інформації про те, чи той фонтан в первозданному вигляді немає. Під час війни весь сад Ф. Мершавцева було зруйновано. Про походження фонтану, який знаходиться зараз на території музшколи інформації теж немає.

За розповідями старожилів, фонтан колись працював, але дуже давно вже слугує як декорація.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.