Середа, 24 Липня, 2024

Факти про Кривий Ріг

Кривий Ріг багатий не тільки покладами залізної руди, дивовижними природними місцями і різними визначними пам’ятками, але про Кривий Ріг існує ряд цікавих фактів, пише kryvyi-rih-future.com.ua.

Гімн

Пісню «Кривий Ріг – моє місто» почали виконувати як гімн міста з 2002 року. Але майже  через 10 років автор слів Віктор Удовенко заявив на авторські права і тепер при використанні гімну на урочистих та інших заходах грає тільки музика.

Годинники

Спеціально до 20 ювілею Незалежності який був у 2011 році в місті відкрили найбільший квітковий годинник у всій Європі.

Флагшток

До 30 ювілею незалежності недалеко від квіткового годинника в 2021 році був відкритий 72 метровий флагшток.

Водограй

У 2011 році до 236 дня народження Кривого Рогу були встановлені музичні фонтани одні з найбільших музичних фонтанів в Європі. Один фонтан працює біля Міської ради, а другий на 44 кварталі, але на жаль він грає не завжди, від початку його функціонування фонтан реконструювали вже кілька разів.

Завод

У 2004 році завод «Криворіжсталь» був вперше приватизований. Компанія яка його викупила належала Рінату Ахметову і Віктору Пінчуку. Приватизацію визнали незаконною і через час була реприватизація. Завод придбала компанія Mittal Steel.

Зараз це вже «АрселорМіттал» гігант в своєму роді. Він вважається одним з найбільших агломерацій в усьому світі.

Сурік

У Кривому Розі функціонує завод з виробництва залізного суріку. Він є єдиним у своєму роді по виробництву цієї сировини у всій Україні. Його сировина має великий попит за кордоном.

Населення

У 1991 році кількість проживаючих на території Кривого Рогу становило 712,6 тисяч осіб, а за станом на 2020 рік чисельність населення міста скоротилося і на даний момент кількість проживаючих становить 616 тисяч 303 людини.

Перельоти

У 2021 році після реконструкції Криворізького аеропорту з’явилися внутрішні і міжнародні рейси. Внутрішні перельоти з Кривбасу здійснюється в Київ, Запоріжжі та Одесу. Про актуальні міжнародні перельоти інформацію необхідно дізнаватися у туроператорів.

Почесні жителі міста

З того часу як Україна стала незалежною нагородою за заслуги перед містом отримало 30 осіб, деякі з них отримали нагороди посмертно.

Міста побратими

У Кривбаса є кілька таких міст: місто Жодіно в Білорусі, грузинське містечко Руставі і міський округ в китайській провінції Ханьдань. Був ще один такий, російське місто побратим – Нижній Тагіл, але в зв’язку з російською агресією в Донецькій і Луганській областях і анексією Криму, Кривбас відмовився від побратимства.

Повітря

В 2021 році Кривбас зайняв 4 місце в списку міст з найбруднішим повітрям. Перше місце зайняв Маріуполь, друге Кам’янське, а третє Дніпро. У нашому місті перебуває близько 5 тисяч джерел, які служать забруднювачами повітря.

Український Марс

Через видобуток в нашому місті залізної руди все в окрузі набуває червоного і рудого кольору. Через це явища Кривий Ріг називають Марсом на Землі.

Церква

У 2016 році були проведені розкопки в сквері біля школи мистецтв №2, де був виявлений фундамент старовинної церкви, створення якої датується 1761 роком, що ставить під сумнів офіційну дату заснування міста.

Президент

Шостий президент України є уродженцем Кривбасу.

Бюджет

Бюджет міста за станом на 2021 рік становить 7 664 064,6 тисяч гривень. У 2019 був рекордний бюджет який склав майже 8 мільярдів гривень, а точніше 7 857 350,2 тисяч гривень.

Метротрам

Швидкісний трамвай став справжньою пам’яткою для приїжджих туристів. Люди не розуміють як трамвай може їздити в метро, таке явище велика рідкість.

Пам’ятки

Всього на Криворіжжі налічує 147 різних пам’яток. Це і братські могили, і пам’ятники, і багато іншого.

Кар’єр

Самим гігантським кар’єром у всій Європі є ІнГЗК. Розробка в ньому почалася в 1955 році і покладів в ньому має вистачити ще до 2050 року.

Найдовший місто

Кривий Ріг є одним з найдовших і вузьких міст в світі. Його протяжність становить 126 кілометрів, а ширина в деяких місцях досягає 20 кілометрів.

Парки

У Кривбасі налічує близько 60-ти парків і скверів, зелених зон для відпочинку. Це одне  з найбільших міст України, яке не є обласним центром.

Злітно-посадкова смуга

Вулиця 200- річчя Кривого Рогу раніше слугувала запасною злітно-посадковою смугою.

Райони

Місто має 7 районів. У Центрально-Міському районі перебувати історичний центр Кривбасу. Саме цей район є найстарішим. Наймолодший це Довгинцівський район, він був заснований в 1979 році.

Гори

На території Криворіжжя внаслідок відкритого видобутку руди з’являються рукотворні гори-відвали. Після рекультивації відвали стають більше схожими на невеликі гори. Зараз на деякі такі відвали як Бурщицький і Петровський водять екскурсії.

Водоспад

На житловому масиві Карачуни з водосховища скидають воду. Це утворило два водоспади, які стали родзинкою міста.

Тунель кохання

Не потрібно їхати в Рівненську область, щоб побачити знаменитий “Тунель кохання” Такий тунель є на території Кривбасу в промисловій зоні Північного ГЗК.

Підземні ходи

Багато дослідників і краєзнавці Криворіжжя вказують на те, що під старим містом перебуває безліч підземних тунелів. Вони проходять під вулицею Свято-Миколаївській, проспектом Поштовим, вулиці Глінки і під Стораміською. Дуже широкий тунель проходив під вулицями Староярмаркова і Олександра Поля і закінчувався тунель на Центральному ринку. Можна помітити що донині вулиця Олександра Поля ближче до ЦГ ринку особливо не забудована, на ній стоять зруйновані приватні будинки, а це вважається центром міста, елітним районом. Нові будівлі не зводять через небезпеку обвалу і утворення пустот. Раніше на ЦГ ринку стався обвал.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.