Повномасштабна війна Росії проти України об’єднала всіх українців, у тому числі жителів Кривого Рогу. Криворіжці допомагають один одному, допомагають переселенцям з гуманітаркою та іншим, волонтерять, а також допомагають ЗСУ, ТРО та нацгвардії тим самим наближаючи перемогу над рашистськими окупантами. Але як виявилося війна згуртувала не всіх. За весь час воєнного стану у Кривому Розі неодноразово були випадки, коли на горі людей, що втекли від війни з рідного міста, наживалися. Завищені тарифи на таксі, житло та інше здирання. Далі на kryvyi-rih-future.com.ua.
Приклад недобросовісної поведінки у Кривому Розі
Один із випадків недобросовісної поведінки у Кривому Розі стався з місцевим таксистом, який віз переселенців. Недобросовісний таксист із Кривого Рогу вирішив скористатися ситуацією, людським горем, тим, що люди не місцеві та втекли від обстрілів і замість того, щоб взяти за поїздку належні 47 гривень, взяв накручені 250 гривень.
Що робити у таких ситуаціях?
Це лише єдиний приклад недобросовісної поведінки у Кривому Розі. Переселенцям і також криворіжцям, які потрапили в подібні ситуації, слід діяти таким чином:
- відмовитися від оплати, оскільки спочатку оператор повідомив іншу суму;
- сфотографувати номери автомобіля таксі;
- подзвонити в службу таксі та залишити скаргу на водія таксі вказавши номер його автомобіля;
- звернутися до відділу транспорту та зв’язку виконкому Криворізької міської ради, а також до відділу з питань захисту прав споживачів;
- можна зателефонувати до криворізького контакт-центру за номерами телефонів: 15-20 або 0 (564) -99-15-20;
- отримати безкоштовну правову допомогу у Кривому Розі, звернувшись за номерами телефонів: 0 (97)-531-65-81, 0 (97) -139-88-57 або 0 (98)-040-83-70.
Для кого надається правова допомога та навіщо?
Безкоштовну правову допомогу у Кривому Розі можна отримати з таких питань як:
- надання правової інформації;
- консультація та пояснення різноманітних правових питань;
- складання заяв, скарг, процесуальних, а також інших документів, що мають правовий характер;
- представництво інтересів особи в суді або інших державних органах, у тому числі органах місцевого самоврядування, а також перед іншими особами;
- захист особи від звинувачення;
- надання допомоги у забезпеченні доступу до вторинної правової допомоги та медіації.
Слід зазначити, що безкоштовну первинну правову допомогу, а це консультації, пояснення, допомога у складанні документів, можуть отримати у Кривому Розі всі без винятку.
Вторинна безоплатна правова допомога, що передбачає призначення адвоката за рахунок державного бюджету, призначена для соціально незахищених верств населення, а саме:
- дітям;
- особам, які постраждали від насильства;
- ветеранам війни, а також сім’ях загиблих ветеранів;
- внутрішньо переміщеним особам;
- особам з інвалідністю, якщо пенсія не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму;
- тим, хто викрив корупцію;
- а також іншим категоріям населення, які позначені відповідно до статті 14 Закону України “Про безоплатну правову допомогу”.
Слід зазначити, що безоплатну правову допомогу у Кривому Розі під час воєнного стану його мешканці, а також вимушено переселені особи можуть отримати як онлайн, так і в офлайн режимі.