Середа, 19 Червня, 2024

Як МАФи заполонили Кривий Ріг

У Кривому Розі боротьба з малими архітектурними формами розпочалася ще у 2010-х роках. На території міста, біля дороги, біля будинків, біля головних міських локацій обов’язково стояли кіоски та інші МАФи. Безліки споруди довгі роки псували зовнішній вигляд міста. Неодноразово робилися спроби їх прибрати, але вони, як і раніше, продовжують заповнювати місто. Далі на kryvyi-rih-future.com.ua.

Як розпочиналася боротьба з кіосками у Кривому Розі

Боротьба з малими архітектурними формами у Кривому Розі розпочалася ще у 2010-х роках. Тоді почалися масові перевірки і, як виявилося, більшість кіосків і ларьків було встановлено абсолютно незаконно. Такі МАФи у Кривому Розі встановлюють “підприємці” без будь-яких дозвільних документів. У свою чергу це спричиняє їх масові поява та скупчення на тротуарах та інженерних комунікаціях з порушенням усіх протипожежних та санітарних вимог, а також вимог безпеки руху.

Величезна кількість безліких малих архітектурних форм у місті псує його зовнішній вигляд та імідж, оскільки виконують містоутворююча та архітектурну функцію. В основному вони знаходяться біля дороги, тим самим загороджують справжню архітектуру. Також більшість кіосків та ларьків роками не обслуговують. Через що з конструкції дуже ненадійні та не мають відповідного естетичного вигляду. 

У 2010-х роках на території всього Кривого Рогу було проведено ефективну боротьбу проти незаконно встановлених кіосків. Абсолютно всі МАФи були інвентаризовані, виявлено порушення. Власників МАФів зобов’язали подати місцевим органам влади відповідний правовстановлюючий документ. У ході чого й з’ясувалося, що більшість МАФів було встановлено “підприємцями” самостійно. Як результат дуже багато малих архітектурних форм вдалося прибрати з вулиць міста та надати Кривому Розі справжнього вигляду.

Крім того, найчастіше в таких незаконно встановлених кіосках найчастіше продавали неякісну продукцію і недобросовісно обслуговували криворіжців.

Зростання кількості МАФів у Кривому Розі

Згодом кількість малих архітектурних форм на території Кривого Рогу почала збільшуватись, відповідно погіршувався архітектурний вигляд та імідж міста. Криворіжці неодноразово виступали проти розміщення кіосків та кіосків, оскільки на їхньому місці можна було б організувати простір для проведення дозвілля, зробити зеленну зону та інше.

Як і в 2010-х роках, так і в 2020-х роках здебільшого малі архітектурні форми встановлюються на вулицях Кривого Рогу незаконно.

МАФи повністю поглинули Кривий Ріг. Їх встановлюють на зупинках, тротуарах, житлових мікрорайонах, в історичному центрі міста. МАФи прибудовують до торгових комплексів та міських супермаркетів. За рахунок цього, місто Кривий Ріг втрачає свій природний архітектурний вигляд, зростає незаконна та неякісна торгівля тощо.

Один із останніх МАФів був встановлений на перетині проспекту Поштового та площі Визволення, що викликало масу обурень серед криворіжців.  Як виявилося і ця мала архітектурна форма була встановлена ​​без будь-яких дозволів, відповідно на власника було заведено кримінальну справу.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.