Середа, 29 Травня, 2024

Як криворіжцям отримати компенсацію від держави за те, що безкоштовно розмістили у себе переселенців?

Дуже багато українців були вимушені покинути рідні будинки та міста через бойові дії та бомбардування, які там ведуть російські окупанти та евакуюватися до відносно спокійних регіонів України. Далі на kryvyi-rih-future.com.ua.

Як приймає місто Кривий Ріг вимушених переселенців?

Переселенців зустрічають у багатьох містах України та надають усю необхідну допомогу. Слід зазначити, що у Кривий Ріг також приїжджають переселенці із зон активних бойових дій. У місті знайшли притулок та зареєструвалися як внутрішньо переміщені особи вже понад тисячу людей. Через Кривий Ріг як перевалочний пункт проїхало понад сто тисяч українців, які тікають від війни. Переселенцям у Кривому Розі надається вся необхідна допомога, як і гуманітарна – одяг, продукти, засоби гігієни та інше, так і допомога медиків та психологів, крім того у місті біженцям надають житло як влада, так і небайдужі мешканці міста. Як відомо, зробивши хорошу справу і прихистивши у себе вдома переселенців, криворіжці від держави можуть отримати компенсацію.

Правила оформлення компенсації

Небайдужі мешканці Кривого Рогу, які розмістили у себе будинки вимушених переселенців, мають повне право отримати матеріальну допомогу на оплату комунальних послуг за кожного розміщеного переселенця.

Грошову компенсацію у розмірі 450 гривень зможуть оформити мешканці Кривого Рогу, які безкоштовно розмістили вимушених переселенців у себе вдома. Ця допомога виплачуватиметься один раз на місяць за кожного розміщеного переселенця в будинку незалежно від його віку. Грошова допомога виплачуватиметься з метою допомогти оплатити комунальні послуги.

Для того, щоб мешканця Кривого Рогу допомогти переселенцям та запропонувати своє житло для тимчасового проживання та отримати за це грошову допомогу необхідно:

  • насамперед надати заяву про готовність прийняти у своєму будинку чи квартирі вимушених переселенців одному з представників Департаменту розвитку інфраструктури міста виконкому міської ради Кривого Рогу, розташованому у Центрі “Віза”. Також заяву на готовність принести переселенців можна заповнити онлайн через сайт: prykhystok.gov.ua;
  • заяву на розміщення переселенців у своєму будинку необхідно подавати зазначеному спеціалісту не пізніше наступного дня з моменту розміщення вимушених переселенців, а також у день, коли переселенці вирішують з’їхати або змінюється їх кількість перебування у будинку;
  • подати заяву представнику Департаменту соціальної політики, яке також розміщується у Центрі “Віза” не пізніше ніж на п’ять днів з моменту закінчення звітного місяця на надання щомісячної компенсації;

Крім того, такі заяви можна подати онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису на електронну пошту [email protected].

З більш детальною інформацією про отримання грошової компенсації за розміщення переселенців у своєму будинку та програмою “Прихисток” можна ознайомитись у самому Центрі “Віза”.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.