П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Сім чудес Кривого Рогу

Під чудесами Кривого Рогу мається на увазі її сім районів, кожен з яких по-особливому привабливий і унікальний, в кожному з яких розташовані свої родзинки і візитні картки, пише kryvyi-rih-future.com.uа.

Центрально-Міський район

Це дійсно центр, серце міста. Це місце стало ядром для формування теперішнього Кривого Рогу. Тут в старому місті можна навіть зустріти старовинні споруди з унікальною кладкою цегли, деякі будівлі збереглися донині як нові.

Назва самого району почало своє існування в 1936 році, до цього року район носив цілком іншу назву – Єжовський, про який багато жителів не знали. У 1930-х роках, коли створили нову назву району, його кількість жителів досягла 70 тисяч осіб, а на сьогоднішній день в районі проживає 84 тисячі людей. Площа всієї території яку охоплює Центрально-Міський район становить 66,42 гектара.

Саме тут народилося місто, але спочатку це була єдина звичайна поштова станція, на честь якої і була названа перша і головна вулиця міста – Поштова. Станція служила сполученням півночі і півдня держави. Потім з однієї станції місце почало перетворюватися в містечко, а потім і зовсім перетворилася на промислового гіганта. Перетворення з маленького містечка у велике місто відбулося завдяки початку видобутку копалин і переробки залізної руди.

Серце міста почало поступово розвиватися, тут розмістили місцеве самоврядування, побудували будівлі для культурного відпочинку, освіти і науки. В історичний центр почали заселятися багаті люди, які з часом стали важелем для розвитку в містечку торгівлі та послуг.

У 1930-х роках зі створенням нової назви району, почалася і нова забудова в районі. Будувалися житлові будинки і будівлі для громадського застосування в стилі класицизм. Більшість будівель донині знаходяться на проспекті Поштовому і прикрашають його своїм стилем.

Кілька років по тому з 1950-х і до 1980-х роком район почав розширювати свої території. З’явилися цілі житлові масиви Карачуни і Змичка.

На початку 1990-х роках місто поповнилося ще одним новим житловим масивом під назвою Макулан, який був побудований спеціально для сімей військовослужбовців 17-ї окремої танкової дивізії.

Тут знаходяться і найбільші в місті парки, один з яких є і одним з найстаріших в місті – парк ім. Ф. Мершавцева.

Металургійний район

Цей район входить в трійку перших районів які були створені в місті. Цей район також був створений в 1936 році, але на той момент мав назву – Дзержинського, і проносив його до 2016 року. Район був створений тільки завдяки промисловому буму, який стався в ті роки, було створено рудоуправління і металургійний завод.

Після війни був дуже важкий час для жителів району, їм довелося відбудовувати коксохімічний цементний завод.

У цьому районі також з 1950-х років стартувало дуже активне і масштабне будівництво як і житлових будинків, так і культурних і навчальних об’єктів. Район став центром освіти і бізнесу, в ньому зосередилося безліч навчальних закладів і різних підприємств.

1980-і роки запам’яталися як і району так і всьому місту запуском швидкісного трамвая і новими, сучасними житловими багатоповерхівками.

Тоді і зараз район вважався місцем де зібрано весь інтелектуальний потенціал з 12-ти кращих вищих навчальних закладів. Він вважався культурним серцем і центром відпочинку, в більшості серед молоді.

Зараз в районі, який займає площу в 52 квадратні метра проживе більше 70 тисяч людей.

Покровський район

Третій з найстаріших районів міста, який також дав свій початок в 1936 році. Саме цьому районі лежить початок освоєння залізорудного басейну.

На території в 59,53 квадратних кілометри проживає понад 120 тисяч людей.

Тут знаходяться аж 72 навчальних заклади, 11 медичних установ, 17 об’єктів культури і 7 закладів для занять спортом. Створені з розумом житлові масиви Зарічний та Індустріальний.

Тут розміщені також і об’єкти історико-культурної спадщини: будинок-музей О. Поля, який відкрив поклади залізної руди на території Кривбасу, будинок на Більшовику, де ще в далекому 1904 році розміщувався перший соціал-демократичний центр, старовинні вулиці Ракітіна, Дишинського і Ватутіна.

Саксаганський район

Район був заснований в 1975 році і отримав свою назву завдяки річці Саксагань уздовж якої він розмістився. Річка звивиста займає територію в 144 кілометри, ширина її місцями змінюються від 20 метрів до 40 метрів.

Тут розміщені унікальні станції швидкісного трамвая, шахтні копри, висотні мікрорайони, лікарня на тисячу місць і Спасо-Преображенський собор.

Будівництво багатоповерхівок і мікрорайонів почалося також як і в інших районах в 1950-х роках, коли місто інтенсивно відновлювався після руйнувань, який принесла війна.

В районі функціонує аж 17 великих промислових підприємств. Площа району складає 3920 гектари і на ній проживає більше 140 тисяч городян. А ще саме в цьому районі зосереджені різні торгові центри і комплекси.

Тернівської район

Район заснували в 1969 році, раніше Терни був окремим населеним пунктом і досить старим. На сьогоднішній день це один з семи інших розвинених індустріальних районів. Площа його території займає 7622 гектари, а живуть на цій території близько 83 тисяч людей.

На території Тернівського району розташований дивовижної краси Ботанічний сад. Також досить цікавим є факт падіння метеорита, кратер від якого перебуває в кар’єрі, який веде  розробку –  Первомайському. Вік кратера датується пермским періодом це приблизно плюс мінус 280 мільйонів років.

Інгулецький район

Район бере свій початок в 1962 році. Площа території на якій розмістився район становить 105 квадратних кілометрів, а довжина цілих 57 кілометрів. Тут проживає 59 тисяч людей, функціонує 50 підприємств пов’язаних з промисловістю та іншими сферами діяльності. Основним гігантом Інгулецького району вважається його гірничо-збагачувальний комбінат, Кривбасвибухпром і інші.

На сьогоднішній день Інгулецький район є лідером в гірничо-збагачувальної діяльності і по впровадженню в цю діяльність новітніх технологій.

Довгинцівський район

Найновіший район в місті, який був створений 1979 році. На території району в 5305 гектара проживає понад 101 тисячі осіб.

Долгинцево – це транспортні ворота до нашого міста, тут перебуває і залізничний вокзал, і автовокзал. Дуже головну роль і місце займають аж тринадцять підрозділів філії Придніпровської залізниці та “Української залізниці”, які надають все необхідне для функціонування залізниці.

Найбільшими підприємствами які працюють в сфері промисловості, є “Кривий Ріг Цемент” і “Криворізький суриковий завод”.

Тут розташовані також одні з головних визначних пам’яток міста, цей будинок вокзалу і локомотив.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.