Середа, 29 Травня, 2024

Про проект “Чиста вода у школах Кривого Рогу” 

У закладах середньої освіти нашого міста з грудня 2021 року розпочався проект “Чиста вода – здорове майбутнє”.  В школах криворіжжя вже встановлено 140 водоматів, а в закладах освіти, в яких наразі відбуваються ремонтні роботи, апарати встановлять найближчим часом. Кожен автомат підключений до систем доочищення води, які є в закладах, тому така вода буде чистіша ніж та, яка продається в магазинах. Скористатися корисним нововведенням зможуть як учні, так і працівники шкіл.  Втамувати спрагу діти зможуть не тільки під час навчального процесу, але й набрати води у власні пляшки.  У департаменті освіти зазначили, що згідно дослідженню експертів,  вода у апаратах відповідає всім критеріям якості. Далі на kryvyi-rih-future.com.ua.

Вчителі та батьки про новаторство

Директора шкіл підтримують головну мету проекту – запровадити серед молоді розуміння того, наскільки важливу роль грає чиста вода для здоров’я людини. Зі слів вчителів, за весь день у школі діти випивають чимало води, тому стандартної пляшки 0.5 літрів, яка зараз в магазинах коштує близько 13 гривень, зовсім не вистачає. Тобто проект “Чиста вода – здорове майбутнє” закриває ще одне проблемне питання економії. Завдяки такому новаторству, багатодітні  та малозабезпечені сім’ї зможуть зекономити близько 120 гривень на тиждень. До того ж, більшість батьків у різних школах регулярно  збирали кошти на купівлю бутильованої води для класу своїх дітей, тому це ще одна можливість для заощадження.

Голова Громадської ради Олександр Вілкул розповідає, що ідея проекту не нова. Така практика вже не перший рік реалізується у європейських та американських школах, де у кожного учня є ємність, куди він може набрати очищену та смачну воду з апарату. На данний момент у криворізьких школах триває адаптаційний період, який продовжиться до кінця січня 2022 року. За цей час діти повинні звикнути носити з собою пляшечки, а поки біля кожного апарату є одноразові стаканчики. Задача вчителів та батьків – нагадувати школярам брати з собою ємність для води у школі. 

Також очищена вода буде йти на кухні навчальних закладів для приготування їжі. Якість води регулярно піддається перевірці у лабораторіях. 

Вплив води на організм людини

Насправді наше самопочуття має прямий зв’язок із тим, скільки води ми споживаємо та від її якості. Вода позитивно впливає на обмін речовин, виводить токсини з організму, синтезує живий матеріал у клітинах тіла. Зневоднення нерідко є причиною черезмірної втоми, з якою людина може зіштовхнутись навіть на початку дня. Якісна вода дає можливість почувати себе більш бадьоро, саме тому зараз набирає популярності звичка починати свій день зі стакана теплої води. 

Чим більше у воді домішок, тим менше користі вона несе в собі для нашого організму. Звичайно, чай, кава та інші напої також повинні бути у нашому раціоні, але вони не зможуть стати повноцінною заміною чистій воді. 

Привчати дітей пити достатньо води потрібно змалечку.  Саме про це проект “Чиста вода – здорове майбутнє”. Батьки та працівники в сфері середньої освіти висловлюють вдячність організаторам проекту за можливість споживати чисту воду під час навчання/роботи і не витрачати зайві кошти на магазинну воду. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.