Віталій Бризгалов криворіжець, винахідник та підприємець. Він мало відомий серед інших жителів, але, між іншим, фахівці з провідних країн світу порівнюють його Ілоном Маском. Таке порівняння через те, що криворіжець разом зі своєю командою однодумців винайшов першу у своєму роді електричну вантажівку для міських перевезень. Замовлення такого транспорту Віталію вже надходять. Криворізьку розробку хоче отримати Швеція, Нідерланди, Франція та В’єтнам. Більше на сайті kryvyi-rih-future.com.ua.
З чого все почалося?
Такий прорив почався зі спроб створити електролітак, але ця ідея була припинена через те, що частини, такі як акумуляторні батареї до цього транспорту були відсутні. Тому криворізька команда винахідників вирішила розробити саме електричну вантажівку.
Винахідники взяли до уваги той факт, що по території Кривого Рогу курсують вантажівки, чий експлуатаційний термін перевищує 18 років. Придбати новий сучасний транспорт, на жаль, більшість власників вантажівок просто не в змозі. І крім цього вихлопи, що здійснюються цим видом транспорту, згубно впливають як і на екологію в цілому, так і на здоров’я людей. Тому підприємці зробили висновок, що винайдені електровантажівки мають бути не шкідливими для екології та здоров’я українців, а також їхня вартість має бути нижчою, ніж на бензинові та дизельні аналоги “Спринтер” та “Газель”.
У результаті незадовго команда розробила і випустила машину, якої ще немає у світі – електровантажівку. Він може піднімати вантажі вагою 3,5 тонни. А продавати такий автомобіль криворізькі підприємці збираються за 16 тисяч доларів. Якщо порівнювати з аналогічним транспортом, тільки зі звичайним двигуном, то ціна за такі вантажівки стартує від 35 тисяч доларів, і може досягати навіть ста тисяч доларів. Ціна звичайно залежить від комплектації транспорту.
Складання та попит
Винахіднику з Кривого Рогу зараз поступає безліч замовлень на даний вид електротранспорту. Але команда сприймає це як показник потреб потенційних покупців та показник інтересу.
Сучасна вантажівка є універсальним транспортом. Його складання здійснюється за допомогою безлічі деталей, сам процес подібний на складання конструктора “Лего”. Модель має базову основу, але якщо змінити деякі деталі транспорт може бути пристосований до різноманітних перевезень, починаючи від продуктів харчування і закінчуючи будівельними матеріалами.
Проблема криворізьких винахідників полягає в тому, що вони на даний момент просто не готові і не можуть розпочати серійне виробництво сучасних електровантажівок просто тому, що не знають, що необхідно для старту цього процесу. Через цю проблему команді винахідників із Кривого Рогу доводиться практично з нуля розробити виробничу лінійку.
У Віталія Бризгалова у планах до кінця майбутнього 2022 року побудувати ціле виробництво на території України. У планах підприємство випускатиме від тисячі до 1300 електроавтомобілів на рік