Четвер, 3 Жовтня, 2024

“Reface” додаток, який створив криворіжець

Багато людей думають, що Кривий Ріг це звичайне сіре і нічим не привабливе промислове місто, що тут тільки видобувають руду та плавлять метал. Але це не так. Адже у Кривому Розі живуть дуже талановиті люди, які своїми досягненнями неодноразово прославляли рідне місто далеко за його межами. Одним з таких видатних та талановитих людей є IT-фахівець – Дмитро Швець. Додаток, який він розробив, залучив інвестиції в розмірі понад 5 мільйонів доларів. Далі на kryvyi-rih-future.com.ua.

Як створювався додаток?

Фото: “Reface”. Роман Могильний, Денис Дмитренко, Діма Швець – троє із семи співзасновників “Reface”.

Історія створення стартапу “Reface” починається у 2011 році. Тоді кілька студентів Києво-Могилянської академії запустили ML-стартап – Neocortext. Ця компанія займалася машинним навчанням від роботи з семантикою тексту до візуального контенту. За два роки до команди молодих стартаперів приєдналися ще кілька хлопців. У команді завжди з’являлися нові люди. Так у команду молодих винахідників потрапив криворіжець Дмитро Швець.

Команда перспективних хлопців займалася розробкою нейромережі, яка могла автоматично перетворювати 2D-відео на 3D-відео. Ця робота підштовхнула винахідників до нового проекту, до роботи з face-swap технологією. У 2018 році хлопці запустили свій перший сервіс, заснований на нейромережі – “Reflect.tech”.

У 2020 році команда випустила новий додаток під назвою “Doublicat”. Завдяки цьому додатку його користувач міг міняти обличчя на гіфках. Програма для смартфона “Doublicat” стала дуже популярною. Про унікальну розробку написано понад 600 різних медіа з усього світу. Серед них були:

  • Forbes;
  • Mashable;
  • The Verge;
  • TNW;
  • The Sun.

Згодом команда молодих хлопців вдосконалила свою розробку. У додатку стала доступна заміна лиця не лише на гіфці, а й на повноцінному відео. Також команда перейменувала програму з “Doublicat” на “Reface”.

Практично за рік існування програми, її скачало понад 100 мільйонів осіб. Даною інформацією ділився криворіжець Дмитро Швець в інтерв’ю для tech.liga.net. Крім того, додатком, який розробили в Україні, активно користуються такі зірки як:

  • Майлі Сайрус;
  • Джо Роган;
  • Снуп Догг;
  • Брітні Спірс;
  • Дуа Ліпа;
  • Кріс Браун;
  • Джастін Бібер;
  • інші.

Основні принципи роботи

“Reface” – це універсальна нейромережа, яка замінює різні людські обличчя. Даний метод відрізняється від deepfake-підходів, у яких під кожну конкретне обличчя потрібно навчати окрему нейромережу. Перед тим як запустити програму. Команда хлопців тренувала нейромережу на мільйонах різних зображень, які вони брали у вільному доступі у інтернеті. Основна технологія “Reface” полягає в тому, що вона може змінювати риси обличчя, маючи єдине фото. Технологія перетворює фото на так зване face-embeddings, тобто вбудовуванне обличчя. Простими словами – це конкретний набір цифр, що визначає риси особи певної людини. Саме вони його виділяють серед інших людей. Для того, щоб зображення в додатку здавалося максимально реалістичним, команда розробників застосувала технологію “generative adversarial network”, яка забезпечує високу роздільну здатність зображень.

Молоді розробники також подбали про безпеку даних. Додаток “Reface” зчитує основні риси людини, кодує їх і переносить на вибране відео або гіф-зображення. Фотографію, яку зробив користувач для заміни обличчя на відео, видаляють із “Google Cloud” протягом доби.

Успіх програми

У 2020 році “Reface” залучило інвестиції в розмірі понад 5 мільйонів доларів від знаменитого фонду “Andreessen Horowitz”. Дана фірма вперше інвестувала у стартап, розроблений українцями.

Такі успіхи були можливі завдяки молодим та талановитим хлопцям із команди. Важливий внесок у розробку популярної програми зробив криворіжець Дмитро Швець, який обіймає в компанії посаду CEO Reface. “Reface” стало найкращим додатком у всьому світі, який якісно змінює обличчя на відео. Завдяки своєму стартапу команді вдалося заробити десятки мільйонів доларів. Крім того з моменту запуску стартапу, програми Reface зайняло перше місце в американському App Store. Воно випередило відомі програми “TikTok” та “Instagram” за кількістю завантажень.

Додаток, до розробки якого був причетний криворіжець отримав нагороду “Product of the Week на Product Hunt”, а також премію від “Української правди” – Інноватор року.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.