Середа, 29 Травня, 2024

Нереалізовані проекти-будівництва Кривого Рогу

За багато років в нашому місті планувалися реалізувати масу проектів з будівництва нових будівель, реставрації та багато іншого. Деякі вдалося реалізувати, а деякі ні. Як же повинні були виглядати ті місця які трапляються в поле зору кожен день. Більше дізнайтеся на сайті kryvyi-rih-future.com.ua.

Площа біля вокзалу

 Матеріали проекту не такі старі, опубліковані  в 2020-му році. Поки що проект тільки в планах, до робіт справа ще до дійшла. На привокзальній території планується змінити рух транспорту, перенести трамвайне кільце, а на його місці заплановано будівництво парковки. Буде зупинка для трамваїв, яка буде розділяти два нових сквери.

Каплиця

Десь році в 2013-му на площі як спускатися на площі Звільнення планували побудувати каплицю. Це було ще тоді, коли проспект Поштовий потрапив під повну і масштабну реконструкцію. У височінь каплиця мала бути близько 40-ка метрів. Таку задумку після перерахунку вартості скасували, позбавивши проспект нової архітектурної композиції.

Сквер з технікою

Всім відомо що в сквері на площі Визволення встановлений танк Т-34. За планом тут хотіли зробити сквер з бойовою технікою та доповнити його літаками і іншими танками.

Торгові центри

У Кривому Розі в ті роки планувалося побудувати не один торговий центр. Але довести будівництво хоча б одного комплексу не вдалося. Одними з таких є давно занедбаний “Караван” на Індустріальному.

Ще один гігантський комплекс які хотіли втілити в Кривбасі, але не вдалося.

Також заплановані ТЦ на пр. 200-річчя Кривого Рогу і на ул.Корнейчука.

Ще один проект-торговий комплекс під назвою “Колізей” повинен був розміститися на проспекті Миру, неподалік від вулиці Байкальської. Таке рішення було прийнято ще в 2008 році, виділена земля і 8,5 мільйонів доларів вкладено інвесторами. Площа комплексу за проектом повинна була складати 143 тисячі квадратних метра і зводити його повинна була італійська компанія.

Автовокзал

Змінити автовокзал хотіли ще з 1990-х років. Проекти по реконструкції з’являлися один за іншим. Найяскравішим із запропонованих проектів був проект 2007-го року Multifunctional complex «OLYMPIA», який планували побудувати на місці діючого автовокзалу.

Англійський стадіон

Так, реконструкція “Металурга” планувалася ще багато років тому. Сучасний стадіон з назвою “Фокус” повинна була побудувати компанія з Британії. До всього цього стадіон повинен був бути з двома хмарочосами.

Така інформація з’явилася ще в 2008-му році. На місці старого стадіону повинна була з’явитися сучасна європейська арена, з торговими залами та офісами, причому арена за проектом повинна була трансформуватися ще і в величезну сцену для концертів.

Іноземні інвестори збиралися вкласти в цей масштабний проект близько 400 мільйонів євро. За такі гроші планувалося повністю перебудувати “Металург” і територію навколо нього. Звести нову арену місткістю на 25 тисяч людей, ТЦ площею 120 квадратних метрів і офісний центр. Планувалося, що стадіон буде призначений не тільки для проведення футбольних матчів, а й завдяки її трансформації, проведенні різних концертних програм і шоу. У той час проект збиралися реалізувати за майже за 3-и роки.

Проект з незрозумілих причин так і не вдалося реалізувати. Старий стадіон з роками продовжував розвалюватися поки в 2020-м року не почалася його масштабна реконструкція за програмою президента України. За новим проектом стадіон також зводять з нуля.

Спорткомплекс

Ще в 2009-му році для спортивної команди “Кривбасбаскет” збиралися звести сучасну баскетбольну арену. Для будівництва в той час вже навіть знесли старий стадіон “Гірник”. Зрештою все будівництво закінчилося на фундаменті.

Ескалатор в підземці

У підземному переході який з’єднує площу Визволення і проспект поштовий ще кілька років тому “Кривбаспроект” заявили про те, що там будуть знаходитися сучасні ескалатори та навіси закривають перехід від дощу.

Сам переклад реконструювали, зробили навіси, а ось ескалатора не з’явився.

Новий готель

Новий готель планували зводити так само десь в 2009-му році. Він повинен був знаходитися на місці старого готелю “Руда”, який до 2009-го року розміщувався на проспекті Поштовому, 24.

“Гранд-готель” за планами повинен був бути з 4-ма зірками, мати ресторан, зал конференцій і лобі бар. Номери повинні бути всіх категорій починаючи від звичайного стандартного номера закінчуючи президентськими апартаментами. Також планувалася підземна парковка, яка в той час могла стати першою в місті.

Ділянка дуже тривалий час стояв пустою.Будівництво готелю почалося тільки в 2020-му році. План-проекту за роки практично не змінився.

Нові багатоповерхівки

Десять років тому на мікрорайоні Східний-3 повинен був з’явитися елітний комплекс. Проект так и не був реалізований, нові прекрасні будинки залишились на картинках и в мріях криворіжців.

За роки незалежності в Кривбасі було побудовано найменша частина житлових будинків, які можна порахувати на пальцях однієї руки.

Аквапарк

Звичайно ж в цей список потрапив і обіцяний аквапарк, який криворіжці чекають багато років. Вперше ідея будівництва такого розважального комплексу на місці теперішньої Спасо-Преображенської церкви з’явилася ще в 1980-х роках, тоді радянська влада встигла зробити штучний ставок і частково тунель дитячої залізниці. За час незалежності про проект згадували ще кілька років поспіль, удосконалили його. Але схеми проекту криворіжці так і не бачили. У 2020-му році була виділена ділянка вже навіть її огородили, нібито готувалися до будівництва, але гігантського розважальний комплекс так і залишається в мріях криворіжців.

Новий Парк Богдана Хмельницького

Так, цей парк котрий нібито реконструювали. Але що за фактом планували в ньому зробити? Проект передбачав що саме цей парк стане одним з кращих у всій Україні, що він буде справжньою родзинкою міста, тут планували зробити дуже величезне число локацій, які будуть залучати криворіжців.

За проектом в самому парку повинен був знаходитися багатофункціональний комплекс для занять спортом, міні зоопарк, повинні були повністю реконструювати фонтан, зробити аж дві парковки, тенісний корт, скейт парк, скалодром, майданчики для волейболу, сцена і безліч інших об’єктів. Також планували оновити набережну, зробити звуковий бар’єр на мосту, де проїжджає швидкісний трамвай. Планували зробити фонтан на воді, колесо огляду і відродити колишнє кафе “Поплавок” зробивши його двоповерховим.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.