З певними глобальними подіями у світі з’являються відповідно нові способи їх вирішення і покращення життя у соціумі. Наприклад, після початку світової пандемії у 2019 році багато навчальних закладів перейшли на дистанційну форму навчання. З цієї причини в Україні та зокрема у Кривому Розі почали створювати своєрідні освітні платформи, сайти та застосунки для полегшення та досягнення гарного результату навчального процесу. Розробники нашого міста й надалі продовжили роботу над різноманітними проєктами. Подібним винаходом стала освітня платформа «Освіта 4.0 HUB». Цікаво дізнатися про необхідність такого сервісу та ефективність його використання. Далі на kryvyi-rih-future.
Зародження проєкту та основні поштовхи до створення
Основним поштовхом до створення освітньої платформи «Освіта 4.0 HUB» постало розуміння того, що у Кривому Розі існує не так багато можливостей користуватися освітніми послугами у віртуальному просторі. Інформація, яка там знаходиться, перебуває у хаотичному і не систематизованому стані. Перед групою розробників постало завдання ознайомити не тільки мешканців Кривого Рогу, але й людей з інших міст України з освітніми послугами, які надають криворізькі ліцеї, університети за заклади технічної освіти. Це перш за все надасть можливість майбутнім спеціалістам визначитися з напрямком навчання. Офіційна презентація платформи відбулася у березні 2023 року. На заході були присутні представники різноманітних навчальних закладів Кривого Рогу, а розробники представили основні можливості та особливості винаходу.
Можливості, що доступні на платформі «Освіта 4.0 HUB»
Головна особливість платформи полягає у порівнянні різноманітних освітніх програм. Загалом було сформовано своєрідну структуру за чотирма ознаками. Однією з них постає формування у користувача чіткого розуміння майбутньої професії. Тобто можна оглянути який заклад надає освіту саме того профілю, який необхідний учню або студенту. Це також створює певний зв’язок з реальним сектором економіки. Отримувач освітніх послуг таким чином має змогу побачити подальшу реалізацію своїх знань та навичок у Кривому Розі. Платформа спрямована на обрання освітньої траєкторії будь-якою людиною, яка навчається або планує вступати у навчальний заклад. Адже потенційний студент може переглянути інформацію про перелік дисциплін та предметів, спеціально створені відео до кожної професії, додаткові освітні опції та коментарі, а також зрозуміти який документ він отримає після закінчення періоду навчання. Тобто це зібрана в одному місці інформація з офіційних сайтів та інших електронних джерел навчальних закладів. Більш того планується розширити обсяг інформації та включити до нього заклади освіти не тільки Кривого Рогу, але й інших міст України.
До складу групи розробників увійшли випускники криворізьких шкіл, які навчаються у Державному університеті економіки і технологій на спеціальності «Інженерія та програмне забезпечення», а головою став проректор Сергій Гушко. Але до проєкту також було залучено велику кількість інших фахівців. Під час створення платформи самі розробники співпрацювали з представниками криворізьких ліцеїв, університетів та інших закладів освіти. Загальний термін роботи над платформою становив 8 місяців. За цей час розробники також активно співпрацювали з підприємствами міста, спеціалісти яких виступали у якості експертів. Адже одним з головних завдань було отримання гарного результату саме у сфері практичного використання платформи.