П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Що робити і куди сходити осінніми вихідними у Кривому Розі?

Через поширення пандемії коронавірусу та запровадження червоної зони у Кривому Розі практично всі заходи було скасовано, відвідування виставок та галерей заборонено, відвідування закладів громадського харчування лише з сертифікатом про вакцинацію. Де ж і яким чином з цікавістю провести вихідні та останні теплі осінні дні. Далі на kryvyi-rih-future.

Ботанічний сад

У Тернівському районі Кривого Рогу розташовується сад з красивими деревами, невимовної краси квітами та пишними кущами. Його площа займає 52 гектари і в ньому зібрані унікальні та зникаючі види рослин. На даний момент Криворізький сад є природно-заповідною зоною та вважається національною спадщиною. Ініціативу щодо створення такого парку виявив професор Є. Кондратюк. У 1989-му році відбулася ціла церемонія відкриття саду. На той час це була філія Донецького ботанічного саду. Криворізьким ботанічним садом ця територія стала лише 1992-го року.

Сад вражає своєю красою криворіжців абсолютно різного віку. Самому саду не так вже й багато років, але в нього на сьогоднішній день зібрано унікальну колекцію рослин, включаючи рідкісні види. Серед таких рідкісних видів там представлено близько двохсот видів лікарських рослин та близько тисячі квітково-декоративних. Більш ніж шістсот різноманітних видів дерев та кущів розміщені у саду. Майже шістдесят видів рослин, що знаходяться в ботанічному саду, занесені до Червоної книги України і приблизно сорок екземплярів перебувають під охороною Європейського та Всесвітнього червоних списків.

Сад можна відвідати будь-якої пори року, він завжди гарний і в кожну пору року по своєму. Найсильніше сад вражає своєю красою навесні, коли в ньому зацвітає більш ніж п’ятдесят екземплярів бузку. У зимовий час у саду дивує своєю витонченістю оранжереї та теплиці в яких цілий рік знаходяться найкрасивіші квіти та чагарники.

Крім всього вищесказаного в саду, ще й до всього ведеться наукова діяльність. Там вивчають знахідки флористики, фіксують нові галузі науки знахідки, зберігають унікальні гербарні зразки, які остаточно ще вдалося вивчити. У саду також проводять генетичні селекційні вдосконалення рідкісних декоративних зразків. Така діяльність для промислового регіону є новизною, що дозволяє відкрити вченим широкі перспективи. Крім усього цього, активно ведеться співпраця працівників ботанічного саду і з українськими установами науки, і із закордонними, які перебувають у Німеччині та США.

Для того, щоб дістатися до саду, який знаходиться в Тернівському районі на вулиці Маршака,50 необхідно маршрутними таксі дістатися до Кільця 44-го кварталу, після чого пересісти на інший транспорт, який курсує до сьомої міської лікарні. Також можна доїхати власним ходом. Вхід до ботанічного саду платний. Для дорослої людини ця сума буде близько 40 гривень. Сюди також можна приїхати на екскурсію цілою групою, для цього запис відбувається заздалегідь.

Міні-зоопарк

У Кривому Розі є кінна база під назвою “Mary-Belle”. База знаходиться в Саксаганському районі по вулиці Дідро, 72, у невеликій дубовій гущавині. Зазвичай сюди приходили покататися на коні, погодувати його, влаштувати фотосесію та просто прогулятися. Але згодом база почала поповнюватися тваринами. З’явився всіма улюблений олень. До нього приходять також погодувати та влаштувати фотосесію. Нещодавно кінна база поповнилася маленькою левицею на ім’я Еліна. Мама левиці відмовилася від неї, тому левеня перевели до притулку, а волонтери з Кривого Рогу забрали її до себе на кінну базу та виходжують її. Еліну майже до дев’ятимісячного віку потрібно годувати з пляшечки.

Ферма працює з кожним днем ​​з восьмої ранку і до п’ятої вечора. Вхід на кінну базу складає 100 гривень, прогулянка на коні по колу – 100 гривень, сфотографуватися з маленькою левицею та потримати її на руках можна також за 100 гривень.

Парки

В останні теплі дні дуже хочеться якнайбільше часу провести на вулиці насолоджуючись променями сонця, жовтим опадаючим листям і природою. Для цього можна відвідати парки Кривого Рогу

Парк Гданцівський

Парк знаходиться у Центрально-Міському районі на вулиці Мартіна Шимановського. Рік тому в парку закінчилася капітальна реконструкція і він заграв новими фарбами, сюди ринуло безліч криворіжців. До реконструкції парк практично ніхто не відвідував, і він не був популярним. Нині ж це один із найсучасніших та найпопулярніших парків у Кривому Розі. Тут розташовано безліч альтанок і містків, що прямують до води, де можна посидіти, відпочити, влаштувати пікнік, почитати книгу та інше. На березі часто можна зустріти рибалок, а по самому парку спортсменів. Парк досить великий, займає площу майже 16 гектарів, є де погуляти і на що подивитися.

Парк ім. Ф. Мершавцева

Всім відомий та улюблений парк. У ньому знаходиться перлина міста – Човнова Станція, а біля входу до парку росте символ Кривого Рогу – червоний дуб. Парк Гданцівський та парк ім. Ф. Мершавцева знаходяться через річку один від одного, тому гуляючи можна відвідати одразу два парки. Цей парк також досить великий, займає площу майже 15 гектарів. Сюди приходять подивитися на водяні лілії, відвідати новий ресторан у парку, погодувати качок та чайок, а також це улюблене місце серед рибалок.

Парк ім. Ю. Гагаріна

Неподалік цих двох парків знаходиться ще один парк ім. Ю. Гагаріна. Тут можна зустріти в основному дітей та молодь, що грають на спортивних майданчиках, але також парк дуже популярний для прогулянок. Біля нещодавно зведеного мосту, який вндн  в парк ім. Ю Гагаріна на вулиці Свято-Миколаївській на стіні з розписами роблять фото на згадку, також і на новому мосту. На іншому мосту криворіжці дуже люблять годувати хлібом голубів і качок, їх часто годують з пляжу, а качки виходять навіть на берег. Парк також має досить велику територію, там є де погуляти, на що подивитися та де зробити пам’ятну фотографію.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.