Субота, 20 Липня, 2024

Інноваційна медіатека Покровського ліцею

Шкільні медіатеки – це місце, де учні можуть отримати доступ до різних ресурсів, щоб поповнити свої знання та розвинути навички. Медіатеки можуть включати книги, електронні ресурси, журнали, фільми та інші матеріали, які можуть допомогти учням шкіл розібратися в різних темах та проєктах. Крім того, медіатеки можуть також служити місцем навчання інформаційної грамотності та здобуття дослідницьких навичок. Тут школярі можуть навчитися ефективно шукати інформацію, оцінювати її достовірність та використовувати її для створення нових проєктів. Медіатеки в школах можуть стати справжнім центром навчання та розвитку для учнів, адже в них є для користування безліч ресурсів. Це все допомагає учням розширювати знання та розвивати навички, які будуть корисні в їхньому майбутньому житті та кар’єрі. Є така корисна медіатека і у Кривому Розі, зокрема у Покровському ліцеї. Ліцеїсти мають вільний доступ до безлічі даних для виконання різної роботи та креативу. Далі на kryvyi-rih-future.com.ua.

Розвиток медіатек. Якими були медіатеки минулого?

Вперше термін “медіатека” був використаний у 20 столітті на території Франції. У той час цим терміном найчастіше описували сховище оцифрованих книг, а не як інноваційний інтерактивний простір. Але згодом поняття “медіатека” дуже розвинулося. У сучасних медіатеках зберігається багато мультимедійних файлів, які можна переглядати як на комп’ютері, так і за звичайною книгою. Більшість медіатек по всьому світу дуже прості: звичайне затишне та просторе приміщення, сучасний дизайн та мінімум меблів. У медіатеках є лише найнеобхідніше. Крім того, однією з найважливіших особливостей медіатек є їхня багатофункціональність. В них часто організовують дискусійні клуби, кінопокази, літературні вечори та мовні клуби.

Медіатека Покровського ліцею – багатофункціональний простір для креативу

Є така унікальна та інноваційна медіатека у Кривому Розі. Вона знаходиться у Покровському ліцеї на третьому поверсі. У медіатеці є читальна зала, сховище для книг, а також тренінгова зала. У медіатеці можна отримати інформацію практично з усіх напрямків роботи. Тут представлено широкий вибір електронних видань у різних галузях знань. Окрім цього, тут надано відкритий доступ до сайтів найвідоміших українських бібліотек. Загалом бібліотечний фонд ліцею складається із понад 20 тисяч видань. Про це розповідали на офіційному сайті Покровського ліцею.

У медіатеці є сучасні комп’ютери з виходом в інтернет. Також є робоча зона для тих, хто прийшов із власним ноутбуком.

Учні ліцею тут можуть у затишній та комфортній атмосфері підготувати домашнє завдання, проєкт чи реферат. Крім того, на базі медіатеки ліцею проводять також:

 • книжкові виставки;
 • ознайомлювальні виставки;
 • презентації;
 • різноманітні вікторини;
 • хвилини цікавих повідомлень;
 • дні повідомлень;
 • буктрейлери;
 • відео повідомлення;
 • усні журнали;
 • уроки-спогади;
 • дайджести;
 • інше.

Окрім цього, в медіатеці організують прем’єри книг, створюють тематичні полиці, інформаційні куточки та іншу корисну інформацію для учнів.

Протягом року у медіатеці ліцею проводиться багато книжкових виставок. Деякі із них постійні, а деякі тимчасові. Всі вони зазвичай присвячені якимсь важливим подіям, визначним датам в історії чи ювілеям.

Медіатека є важливим інструментом у системі освіти. Адже це інноваційне та багатофункціональне місце надає вільний доступ учням до різних ресурсів, щоб вони змогли збагатити свої знання.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.