Субота, 20 Квітня, 2024

Естетика футбольних полів Кривого Рогу

Крім того, що Кривий Ріг є одним із найбільших промислових міст України, він ще одне з найбільш спортивних міст. На території Кривого Рогу в різні періоди розміщувались різноманітні футбольні поля та стадіони. Деякі з них зникли назавжди, деякі перебувають у дуже поганому стані, а деякі реконструювали і вони служать криворіжцям у 21 столітті. Далі на kryvyi-rih-future.com.ua.

На деяких стадіонах Кривого Рогу проводили історичні футбольні матчі. На них також влаштовували святкування дня міста та інше. На них влаштовували автопробіги, змагання та інші спортивні заходи.

Стадіон “Гірник”

Стадіон “Гірник” раніше називався стадіон шахти “Жовтнева”. Це багатофункціональний стадіон Кривого Рогу, який було відкрито у 1956 році.

До 2020 року стадіон “Гірник” служив домашньою ареною для футбольного клубу “Гірник. З 2020 року стадіон став будинком для футбольного клубу “Кривбас”.

Площа стадіону становить 2,5 га, місткість – 2 500 місць, а освітлення стадіону – 400 люкс.

Стадіон “Будівельник”

Фото із спільноти “Криворізька старовина”. Стадіон “Будівельник”.

Стадіон “Будівельник” знаходиться в районі першої дільниці по вулиці Ціолковського. Поруч була школа №56. Був збудований у 20 столітті за участю тресту “Криворіжбуд”. Про це пишуть в історичній спільноті “Криворізька старовина”.

Стадіон “Металург”

Фото з спільноти “Криворізька старовина”. Стадіон “Металург”, початок 1960-х років.

Ще один багатофункціональний стадіон Кривого Рогу, який був збудований у 1970 році. 

Стадіон “Металург” було зведено в районі Соцміста на проспекті Металургів. Його місткість становила понад 29 тисяч людей. Довгий час стадіон служив домашньою ареною футбольного клубу “Кривбас”.

У 1999 році, спеціально до 225 річниці заснування Кривого Рогу, стадіон “Металург” реконструювали. Відповідно до стандартів УЄФА, на стадіоні встановили індивідуальні пластикові сидіння.

У 2006 році на стадіоні “Металург” пройшов єдиний в історії українського футболу – “золотий матч”, перемогу в якому здобула донецька футбольна команда “Шахтар”, обігравши у додатковий час київський клуб “Динамо”.

У 2013 році на стадіоні “Металург” дебютував інший криворізький футбольний клуб “Гірник”, який згодом став єдиним представником міського футболу на професійній арені.

У 2020 році стартувала масштабна реконструкція міської футбольної арени в рамках програми президента України Володимира Зеленського “Велике будівництво”. У ході реконструкції було знесено Південну, Західну та Північну трибуни та розпочато будівництво основи нових трибун, а також розпочато реконструкцію Східної трибуни. Стадіон мали здати, але через війну, яку розпочала Росія проти України, будівництво було припинено.

Стадіон “Суха балка”

Фото з спільноти “Криворізька старовина”. Стадіон “Суха балка”, 1968 рік.

Стадіон у районі 20 партз’їзду було відкрито 1958 року. Трибуна стадіону була виконана в унікальній формі – у вигляді амфітеатру. Над трибунами піднімалася колонада у стилі сталінського ампіру. Загальна площа стадіону “Суха балка” складає 3 гектари. Футбольне поле було завбільшки 105×85 метрів. Місткість стадіону була розрахована на 10 тисяч людей. Навколо футбольного поля було обладнано бігові доріжки. Їхня довжина становила 400 метрів. На території стадіону “Суха балка” також розміщувався тенісний корт, волейбольний та баскетбольний майданчики, сектори для стрибків у висоту та довжину. У 21 столітті стан спортивної криворізької арени перебуває в дуже плачевному стані.

Стадіон “ПівдГЗК”

Фото з спільноти “Криворізька старовина”. Стадіон “ПівдГЗК”.

Стадіон “ПівдГЗК” знаходиться в Інгулецькому районі на житловому масиві ПівдГЗК. Це місце є будинком місцевого аматорського футбольного клубу Південного гірничо-збагачувального комбінату.

Стадіон “ПівдГЗК” у Кривому Розі було збудовано після того, як у місті відкрився Південний гірничо-збагачувальний комбінат у 1955 році. Даний стадіон відомий тим, що у 1994 році на ньому відбувся футбольний матч між криворізьким “Кривбасом” та харківським “Металістом”. Спочатку футбольний матч Вищої ліги України планували провести на домашній арені футбольного клубу “Кривбас” – на стадіоні “Металург”, але після цього поєдинок перенесли на стадіон “ПівдГЗК”. Наприкінці 20 століття на легендарний футбольний матч прийшло понад п’ять тисяч уболівальників.

Стадіон “Спартак”

Фото із спільноти “Криворізька старовина”. Стадіон “Спартак, 1930-ті роки.
Фото із спільноти “Криворізька старовина”. Стадіон “Спартак, 1930-ті роки.
Фото із спільноти “Криворізька старовина”. Стадіон “Спартак, 1930-ті роки.

Раніше всім відомий стадіон “Спартак” у Кривому Розі називався “Динамо”. Це один із найстаріших стадіонів Кривого Рогу. Він був збудований у 1930-х роках на березі річки Саксагань у парку імені Федора Мершавцева.

До 1935 року на стадіоні взагалі був трибут. Глядачі дивилися усі футбольні матчі стоячи, або брали із собою стільці.

Фото із спільноти “Криворізька старовина”. Стадіон “Спартак, 1953 рік.
Фото із спільноти “Криворізька старовина”. Стадіон “Спартак, 1953 рік.
Фото із спільноти “Криворізька старовина”. Стадіон “Спартак, 1953 рік.

Декілька разів стадіон реконструювали. Остання масштабна реконструкція стадіону “Спартак” розпочалася у 2017 році. У ході реконструкції, яка проходила у рамках президентської програми “Велике будівництво” була зведена ще одна трибуна. Стадіон “Спартак” був повністю готовий до здачі, але через війну, яку розпочала Росія проти України, відкриття було перенесено.

Спортивний комплекс “Юність”

Фото з спільноти “Криворізька старовина”. Спортивний комплекс “Юність”, 1965 рік.

Спортивний комплекс “Юність” знаходився на житловому масиві “Юність”, раніше – “Молочна”. Він був побудований силами криворізького рудника імені Карла Лібкнехта. Спортивний комплекс раніше був розміщений на місці сучасного чотирнадцятиповерхового будинку №38 на вулиці Покровській (Підбельського).

У спортивний комплекс входили:

  • легкоатлетична бігова доріжка;
  • сектори для стрибків у довжину, висоту;
  • сектори для штовхання ядра;
  • гімнастичний майданчик;
  • волейбольний майданчик;
  • баскетбольна площадка;
  • бадмінтонний майданчик;
  • тенісний корт;
  • столи для настільного тенісу;
  • дитяче футбольне поле;
  • атракціони.

Стадіон “Шахтар”

Стадіон “Шахтар” знаходиться в історичному районі Кривого Рогу – Гданцівці. Він належить футбольній академії ФК “Шахтар”. Раніше стадіон виглядав зовсім інакше. Це був старий, напівзруйнований стадіон. Але його придбали та почали дбати, а також розвивати спорт у місті – футбол.

Це далеко не всі спортивні стадіони, що знаходяться у Кривому Розі. Також є ще невеликі футбольні поля:

  • по вулиці Чумацькій – Стадіон ЗОШ №10 “Спарта”;
  • по вулиці Миколи Світальського – Стадіон КЦРС;
  • Стадіон Криворізького центру професійної освіти металургії та машинобудування;
  • старий стадіон на вулиці Волосевича;
  • стадіон ПівдГЗК по вулиці Підліпи;
  • футбольний стадіон на мікрорайоні Зарічний;
  • Стадіон ЗОШ №31
  • Стадіон на мікрорайоні Сонячний;
  • Гареве поле;
  • Футбольне поле “Локомотив”;
  • інші.

Звісно, на території міста Кривий Ріг є старі спортивні об’єкти, які давно ніхто не  обслуговує. Вони давно прийшли у занепад. Але є і нові, відконструйовані стадіони. Вони є кращими спортивними аренами міста. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.