Понеділок, 29 Квітня, 2024

Боротьба з зовнішньою рекламою у Кривому Розі

У травні 2021 року місцева жителька Кривого Рогу Поліщук Т. В. написали петицію “Реклама на вулицях міста” на офіційному порталі Криворізької міської ради та її виконавчого комітету. У поданій петиції вона просить про демонтаж конструкцій, через те що місто захаращено дуже великою кількістю білбордів, сітілайтів та конвексбордів. У більшості випадків вони в аварійному стані, розташовані незаконно та відволікають водіїв автомобілів, що найчастіше призводить до аварійних ситуацій, пише kryvyi-rih-future.com.ua.

Петиція криворожанки

Через те що це дуже болюча тема практично кожного жителя міста, криворіжці дуже активно підтримали ініціативу Тетяни Поліщук. Петиція швидко, майже за місяць, зібрала потрібні 1000 голосів для подальшого розгляду депутатам Криворізької міської ради. 

Відразу ж після збору голосів в червні на найближчому пленарному засіданні сесії Криворізької міської ради петиція криворожанки “Реклама на вулицях міста” була підтримана більшістю депутатів. Після голосування депутатів, було призначено відповідному відділу з питань реклами приступити до вирішення даного питання, в межах законів України.

Результати звернення

Відділ з питань реклами відразу ж почав боротьбу з незаконною рекламою, а також рекламою яка псує загальний вигляд міста, створює небезпечні та аварійні ситуації. Майже за півмісяця було демонтовано близько 7 білбордів в різних районах міста. В основному це конструкції у яких згідно з чинним законодавством закінчився термін дії, а власники повинні були їх демонтувати самостійно, але з різних причин не зробили цього. 

Активно  йде боротьба з конвексбордами і сітілайтами розміщеними на стовпах, як пише мер Кривого Рогу на своїй сторінці в фейсбуці: “Всі конвексборди, сітілайти та 50% бігбордів будуть прибрані з вулиць нашого міста. Я особисто буду це контролювати “. 

Відповідна міська структура та її співробітники борються не лише з білбордами, конвексбордами та сітілайтами, а й  захищають дерева від незаконно розміщеної на них реклами. Така реклама несе за собою адміністративне правопорушення, штраф у розмірі 1700 грн і демонтаж конструкції. 

Кожен день співробітники відділу з питань реклами здійснюють моніторинг міста, в рамках якого зустрічаються з представниками малого і середнього бізнесу. Спілкуються, розповідають і вводять в курс справи  для того, щоб реклама в місті була законною і не псувала зовнішній вигляд вулиць та міста в цілому, при виявленні незаконно розміщеної реклами, співробітники відділу вимагають від власників її демонтувати.

Тепер відповідно до останніх змін в законодавстві України яке стосується удосконалення законодавчого регулювання у сфері зовнішньої реклами буде здійснюватися публічний електронний облік рекламних споруд, власники малого та середнього бізнесу, а також  представники рекламних агентств можуть здійснювати подачу електронних заявок на установку рекламної конструкції, на кожній з яких  зобов’язаний бути QR-код. Внесені зміни до законодавства посилюють протидії  корупції, скорочують кількість конструкцій, але піднімають їх якість, здійснюють відкрите і доступне регулювання в галузі зовнішньої реклами.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.