Понеділок, 15 Квітня, 2024

Їхати за кордон чи залишатися вдома: як криворіжцям прийняти рішення, яке змінить життя?

З початком війни тисячі людей щодня лишають Україну або рідне місто у пошуках безпечного місця. Після декількох тижнів війни паніка змінилися на прийняття ситуації, тому більшість стала вагатися, чи потрібно взагалі виїжджати з країни, залишати свої будинки та починати життя з нуля. Це рішення дуже складне і діяти на емоціях у такому випадку просто нераціонально. Приймаючи рішення про переїзд варто керуватися не лише своїм страхом, а спокійно зважити всі за і проти. Перш ніж збирати валізи та застрибувати до потягу в надії на краще, потрібно задати собі декілька запитань і відповісти на них відверто. Більше на сайті kryvyi-rih-future.

Поради, що допоможуть вам прийняти рішення

В першу чергу, поставте собі запитання: “Я розмірковую раціонально чи на емоціях?”. Проаналізуйте свої почуття, якщо є страх або паніка, подумайте, чому виникли ці емоції. Часто важливі рішення нав’язуються нам кимось, наприклад, панікою родичів або друзів. Хтось може тиснути на вас зі сторони, приводячі власні аргументи, чому вам потрібно виїхати за кордон, але навіть якщо ви погодитесь, це не буде вашим рішенням. Як наслідок – депресія на новому місці, розгубленість, нерозуміння, що ж робити далі. Особливо це важко переживати, коли ви несете відповідальність за дітей. 

Ще один важливий фактор, який варто взяти до уваги, – чи є зараз реальна загроза вам або вашим близьким? На щастя, у більшості міст нашої країни ситуація спокійна та контрольована. Якщо ви зараз маєте змогу вести нормальне життя, чи є причина поїхати з міста?

Потрібно враховувати, що у кожного свій рівень страху. У когось виникають панічні атаки навіть від звуку сирени, а хтось може до останнього перебувати в місті, яке оточене окупантами. Найголовніше те, що вам не повинно бути соромно за свій страх. Ніхто не має права засуджувати вас за це, тому якщо ви відчуваєте, що сил залишатися вдома у вас немає, краще поїхати туди, де ви будете в безпеці. 

Якщо ви знаходитесь у спокійному місті, але все одно прийняли рішення поїхати, не поспішайте. Дуже важливим є етап планування: на чому ви будете їхати, куди, до кого, чи є у вас фінансова подушка безпеки, які речі потрібно взяти з собою. Цей простий крок надасть вам впевненості і позбавить зайвого клопоту. 

Що потрібно знати криворіжцям про переїзд?

Через місяць війни кількість людей, що виїжджає з Кривого Рогу та Дніпропетровської області скоротилася в декілька разів. Місцева влада пояснює це тим, що хвиля паніки пройшла і тепер навіть ті, хто поїхав з рідного міста у перші дні війни, вже повертаються додому. У зв’язку з цим кількість евакуаційних потягів, що відправляється з Кривого Рогу скоротилася, але вони продовжують щоденно вивозити людей на Захід України або за кордон. За день з Дніпропетровської області виїжджає близько чотирьох тисяч людей.  

Заступник голови військової адміністрації нашого міста Юрій Вілкул попереджає містян, що зараз у Кривому Розі є дуже багато бажаючих заробити на відчаю криворіжців. Шахраї пропонують організувати містянам евакуацію власним транспортом за дуже великі гроші, а після внесеної передоплати зникають. Ні в якому разі не погоджуйтеся на такі умови та відразу повідомляйте в поліцію про такі випадки. 

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.