Субота, 25 Травня, 2024

“Тривожне відро”: поради від “Кривбасводоканалу” у разі водного блекауту

Країна-терорист Росія регулярно обстрілює критичну інфраструктуру українських міст. Мирні жителі України через російського агресора змушені перебувати у холодних будинках без електроенергії, води та зв’язку. Через регулярні перебої з електроенергією уряд України організував по всій країні “Пункти незламності”, в яких українці можуть зігрітися, зарядити мобільні пристрої та вийти на зв’язок з рідними. Але що робити у разі водного блекауту і до чого потрібно бути готовим? Далі на kryvyi-rih-future.com.ua.

Як подача води пов’язана із подачею електроенергії?

Через обстріл критичної інфраструктури України, багато областей тривалий час перебувають без електроенергії. Відсутність електрики веде за собою зупинку всіх агрегатів на водопровідних і насосних станціях. Крім того, навіть після відновлення подачі електроенергії необхідно чимало часу для того, щоб доставити воду до будинків криворіжців. У процесі відновлення подачі води нерідко трапляються перепади напруги, що у рази ускладнює роботу. Про це повідомляють у “Кривбасводоканалі”.

Поради від “Кривбасводоканалу” на випадок водного блекауту

Для того, щоб серед населення Кривого Рогу не було паніки у разі чергової терористичної атаки російської федерації з критичної інфраструктури України, “Кривбасводоканал” розповів мешканцям міста, що слід підготувати на випадок водного блекауту:

  • насамперед необхідно зробити запаси води як мінімум на три дні, слід поповнювати запаси в міру відновлення подачі води;
  • після повної зупинки агрегатів, а потім після відновлення поставки вода з крана може мати темний колір, тому найкраще перед вживання відстоювати воду;
  • каналізаційна мережа не повинна бути сухою, але у разі водного блекауту помиті руки з ковшика води не допоможуть мережі, тому у разі водного блекауту правила користування каналізаційною мережею стають дуже жорсткими. Зокрема, в каналізаційні сливи не можна буде кидати навіть туалетний папір, також не можна кидати вологі серветки, волосся, залишки їжі, ліки, будівельне сміття та наповнювачі з лотків домашніх тварин. У разі водного блекауту для малих потреб найкраще підготувати “тривожне відро” і виливати його, коли воно буде повністю наповнене. Для великих потреб слід підготувати добрий запас води. Унітазні бачки вміщують у середньому від 6 літрів до 10 літрів води. Швидкість змивання становить 2-2,5 літрів на секунду. Таку систему вручну досить складно відновити, але можливо.

З початку повномасштабної війни Росії проти України, комунальне підприємство “Кривбасводоканал” робить все можливе, щоб мешканці Кривого Рогу мали у своїх будинках воду. Також здійснювалося підвезення води. У разі водного блекауту “Кривбасводоканал” докладе максимум своїх зусиль для того, щоб підтримувати водопровідну та каналізаційну систему у місті в робочому стані.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.