Середа, 29 Травня, 2024

Що таке електробайк та як його правильно вибрати

Популярність електробайків останнім часом дуже зросла. Пов’язано це з розвитком велосипедного спорту в Україні та бажанням людей долати великі відстані без простоювання у безкінечних пробках. Якщо ви вперше зіткнулися з поняттям «електробайк» і хочете розібратися в питанні, ця стаття вам допоможе.

Електробайк: визначення та види

Якщо простими словами, це класичний велосипед з електродвигуном. У ньому є педалі, і за бажання ви можете їхати без витрати електрики, але при підйомі в гору електромотор буде дуже корисним.

У електробайків є ряд переваг перед скутерами та мотоциклами. Вони більш екологічні, оскільки не виробляють вихлопних газів. Економічні в експлуатації, тому що не вимагають палива, а запчастини та набори для електровелосипеда можна купити навіть в інтернеті. Крім того, електробайки можуть бути зручнішими для використання в міських умовах, оскільки їм не потрібно багато місця для паркування. Провести ремонт такого автомобіля досить просто, якщо ви знайомі з пристроєм велосипеда.

Характеристики електробайків

Є кілька типів електробайків, які різняться за розміром, потужністю та характеристиками. До основних параметрів можна віднести:

  1. Максимальна швидкість. Якщо це транспортний засіб для дитини, то максимальна швидкість становитиме 30-40 км/год. Для дорослої людини цей показник може досягати 120 км/год.
  2. Потужність. Цей параметр вимірюється у ватах. Чим вища потужність, тим швидше і продуктивніше електробайк. Стандартною вважається потужність 1200-1500 Вт, хоча в деяких моделях може досягати 3000 Вт.
  3. Акумулятор та запас ходу. Ці параметри взаємопов’язані. Що більше заряд акумулятора, то довше зможе їхати електробайк без підзарядки. У деяких моделях запас ходу досягає 100 км, хоч стандартом вважається 40–80 км.
  4. Заряджання. Електробайки можна заряджати від звичайної розетки. Час залежить від ємності акумулятора.
  5. Діаметр коліс. Вибір залежить від того, яким покриттям ви плануєте пересуватися. Наприклад, для пересіченої місцевості підійдуть колеса великого діаметра, а асфальтового покриття — середні і невеликі.
  6. Вартість. Ціна такого транспортного засобу безпосередньо залежить від усіх перерахованих вище характеристик, а також від бренду, який його випускає. Чим простіше і слабше електробайк, тим його ціна буде нижчою.

В Україні електробайки вважаються відносно новим видом транспорту, але інтерес до них зростає стрімко. Екологічний, вигідний та маневрений особистий транспорт впевнено наповнює дороги мегаполісів. Якщо ви шукаєте недорогий, але при цьому практичний варіант для прогулянок, поїздки на навчання або роботу, тоді електробайк — цікава альтернатива класичним велосипедам та неекологічним скутерам.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.