Неділя, 28 Квітня, 2024

Про умови у бомбосховищах Кривого Рогу

Вже минуло більше двох тижнів с того моменту, як в Україні розгорнулася страшна війна. На щастя, Кривий Ріг увесь цей час не зазнав майже ніяких масштабних втрат і руйнувань. За це місцеві жителі вдячні територіальній обороні, ЗСУ та криворізькій владі. Заступник голови Ради оборони Кривого Рогу Юрій Вілкул вже неодноразово підкреслював, що вони роблять все, щоб не допустити просування ворога на територію нашого міста. Але позиція міського голови залишається незмінною – готуватися до найгіршого, вірити у краще. 

Це стосується і підготовлених у Кривому Розі бомбосховищ, які є у кожному районі міста. Більше на kryvyi-rih-future.com.ua.

Міська влада за максимальний комфорт

Криворіжці та Рада оборони міста об’єдналися, щоб навіть у час війни створити для себе безпечні та комфортні умови у бомбосховищах настільки, наскільки це можливо. Зараз у місті відкрито 1242 укриття і спільними силами вдалося зробити так, щоб криворіжці могли там спокійно перебувати протягом довгого часу. Бомбосховища були обладнані з таким розрахунком, щоб мешканцям можна було там перебувати не менше 48 годин. 

Місцева влада працює над тим, щоб і в укриттях, і у самому місті всього вистачало. Йдеться про їжу, речі особистої гігієни, питну воду, медикаменти. Найбільше бомбосховище Кривого Рогу може вмістити близько 2000 людей і знаходиться воно у Саксаганському районі. Більше того, Кривий Ріг продовжує давати прихисток біженцям із найгарячіших точок нашої держави. 

У кожному бомбосховищі Криворіжжя є значний запас питної води(із розрахунком 2 л в день на людину), їжі, медикаментів. Також кожне бомбосховище обладнане ліжками, лавами та стільцями. Величезна допомога надходить від самих жителів міста: вони приносять все, що може знадобитися в укриттях. Саме через це умови в укриттях Кривого Рогу досить комфортні. Крім речей першої необхідності у бомбосховищах нашого міста встановлені системи резервного освітлення та засоби зв’язку та оповіщення(телефони, радіоприймачі). Не забули також про речі невідкладної медичної допомоги та контейнери для зберігання їжі. 

Навіть такі умови не є повністю ідеальними, але можуть врятувати життя, якщо знати ще декілька правил. 

Поради криворіжцям під час перебування у бомбосховищі

В першу чергу, ніколи не варто ігнорувати сигнал повітряної тривоги. Навіть якщо бомбосховище від вас далеко, дізнайтеся про альтернативи: тунелі, станції швидкісного трамваю, підвали, паркінги житлових будинків. Обов’язково збережіть номер відповідального за ключ бомбосховища у вашому районі. 

Так як у більшості бомбосховищ немає опалення та гарячої води, а погодні умови поки не тішать, то варто знати, як надати першу допомогу при переохолодженні. Переохолодження характеризується ознобом, іноді втратою свідомості, нечіткою мовою, сонливістю, зниженням фізичної активності, повільне дихання. При таких симптомах варто якнайшвидше знайти місце, де немає протягів, переодягнутися у сухий одяг, утеплити кінцівки, зробити прості фізичні вправи. За можливості варто випити гарячий напой та з’їсти багату на білок їжу. При переохолодженні не рекомендується вживати алкоголь та тютюн, адже це навпаки ускладнить ситуацію. 

Бережіть своє здоров’я за будь-яких умов!

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.