Середа, 29 Травня, 2024

Поширені несправності Macbook: їх причини та способи усунення

Продукти Apple, на яких зображено відомий у всьому світі логотип із надкушеним яблуком, теж не застраховані від несправностей та поломок. Як показує практика, найчастіше самі користувачі винні у виникненні тих чи інших проблем. Даються взнаки також банальний знос і моральне старіння. Якщо ви купили новий Макбук Аїр М1 у магазині авторизованого реселера, або придбали його з рук на сайті оголошень, необхідно розібратися, що може зламатися, і як не погіршити проблему.

Топ поломок MacBook

Персонал сервісних центрів має свій рейтинг несправностей, з якими користуються користувачі. Зазначимо, що багато з несправностей та пошкоджень властиві ноутбукам та іншим брендам.

Волога

Ноутбуки настільки зручні у повсякденному використанні, що ми часом забуваємо про елементарні правила експлуатації. Перекинута на клавіатуру чашка кави – звична картина. Макбук може промокнути у чохлі, якщо потрапили з ним під дощ. Якщо таке сталося, не намагайтеся самостійно розбирати корпус і сушити “начинки” девайса. Єдине правильне рішення – скоріше вимкнути Макбук та відвезти спеціалістам. Вони висушать його за допомогою ультрафіолетових ламп. Але якщо сталося замикання контактів і мікросхем, однією сушкою не відбутися. Потрібен дорогий ремонт.

Не працює дисплей

Це трапляється з низки причин:

  • фізичні ушкодження екрана;
  • результат дії вологи;
  • перегрів або вихід із ладу процесора з інтегрованим відеоприскорювачем;
  • апаратні збої.

“Артефакти” на дисплеї у вигляді битих пікселів, смуг, плям – швидше за все діагностика потрібна матриці екрана, або проблеми пов’язані з материнською платою. Змінювати матрицю, можливо, доведеться, якщо після увімкнення екран залишається чорним. Це говорить про непрацююче підсвічування. Системні збої потребують втручання фахівців. Ймовірно, допоможе переустановка macOS або скидання налаштувань до вихідних значень.

Перегрів

Дуже поширений стан. Воно характерне для моделей більш старих років випуску. Але навіть найновіший Макбук з чіпом М1 перегріватиметься під час роботи при високих навантаженнях. Потрібно розуміти, що будь-якому ноутбуку потрібне регулярне обслуговування для очищення від пилу, який забиває вентиляційні канали. Також іноді потрібно змінювати термопасту. Бажано також не перевантажувати ноутбук, відкриваючи на ньому одночасно велику кількість вкладок та програм.

Проблеми з батареєю та зарядкою

Якщо акумулятор на Макбук здувається, ви це відразу помітите по опуклості біля тачпада. Проколювати оболонку для усунення проблеми не можна, це може призвести до займання акумулятора. Єдиний спосіб усунення несправності – купити нову батарею та віднести до сервісного центру для встановлення.

Згодом ресурс батареї зменшується, а це призводить до більш швидкого розряду. Можуть мати місце й інші причини, наприклад, обрив або пошкодження зарядного пристрою. Заміну або ремонт кабелю MagSafe краще довірити співробітнику ліцензійного сервісного центру Apple.

Програмні збої

Чорний або білий екран з логотипом Apple, повільне завантаження, тривале вимкнення свідчать як про апаратні, так і програмні збої. Зображення папки зі знаком питання свідчить, Макбук не бачить диск даних. Можливо, допоможе заміна SATA-кабелю. Якщо у користувача відсутні професійні знання та досвід, краще не ризикувати, а відразу звертатися до сервісу Apple.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.