Середа, 29 Травня, 2024

Особливості конструкції та експлуатації зимових шин 175 65 R14

Водійська практика показує, що цілорічне використання одного комплекту покришок не приносить бажаного економічного ефекту. Особливо у тих регіонах України, де річна різниця температур становить 20 і більше градусів. В умовах низьких температур зимові шини 175 65 R14 незамінні у своєму типорозмірі і ось чому.

Не відкладайте питання сезонної заміни автогуми на потім і стежте за зносом покришок. Адже тільки так можна забезпечити безпеку та комфорт водіння.

Кому підійде зимова гума 175 65 R14

Ця розмірність перекриває потреби власників автомобілів малого та середнього класу майже на 90%. Зокрема, заводи-виробники ставлять покришки розміру 175 65 R14 на конвеєрах на широкий ряд моделей:

  1. Toyota – Yars, Corolla, Prius, Vius.
  2. VW – Golf Mk 2, Mk 3, Caddy, Vento, Polo.
  3. Chery – Amulet, QQ.
  4. Chevrolet – Aveo, Spark II.
  5. Daewoo – Lanos, Sens, Matiz, Nexia.
  6. Форд – Fiesta, Escort, Courier.
  7. Nissan – Note, Almera, Sunny.
  8. Renault – Clio, Twingo, Kangoo, Simbol та багато інших легкових автомобілів.

Гума для зимової експлуатації має ряд важливих відмінностей від літньої та всесезонної. Купуючи зимовий комплект шин 175 65 R14, водій повинен враховувати масу нюансів, що випливають як у процесі конструювання та виробництва, так і на стадії експлуатації.

Розробка та виробництво зимових покришок 175 65 R14

При розробці та виробництві зимових шин використовуються інші компоненти та пропорції для виготовлення гумової суміші. Також конструкція колеса та протектора відрізняються від літніх та всесезонних шин 175 65 R14. Насамперед це пов’язано з тим, що еластичність компаунду при низьких температурах (нижче 7 градусів) не повинна страждати.

Від того, наскільки автогума відповідає умовам експлуатації, залежить маса аспектів безпеки та комфорту:

керованість;
величина гальмівного шляху;
коефіцієнт зчеплення із поверхнею;
курсова стійкість;
прохідність;
термін служби покришок та інші важливі фактори.

Коли інженери розробляють зимові шини 175 65 R14, насамперед вони звертають увагу на два ключові моменти.

Особливий малюнокк протектора

Зимова гума будь-якого виробника відрізняється від літніх шин 175 65 R14 великою кількістю канавок або ламелей. Вони служать для витіснення води, снігової маси із зони контактної плями з дорогою, а також сприяють кращому зачепленню зі слизькою поверхнею. Крім того, протектор зимових коліс вищий, а малюнок агресивніший.

Склад гумової суміші

Суміш, з якої відливають зимові шини, має бути еластичнішою при низькій температурі, тому в її склад вводять особливі добавки. Зокрема, підвищують відсоток концентрації силіки (кремнезему). Це робить зимову покришку 175 65 R14 більш гнучкою та чуйною.

Виробництво зимових покришок включає кілька етапів – приготування та змішування складу, армування, багатошарове формування та надання автошині структурної цілісності.

Будьте обережні на дорозі! Бажаємо тривалої експлуатації!

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.