Середа, 29 Травня, 2024

Кривий Ріг: що потрібно знати гостям міста?

Кривий Ріг часто називають “залізним серцем країни” і не дарма, адже саме тут розташовується центр розробки криворізького залізорудного басейну.  Криворіжці пишаються тим, що живуть у найдовшому місті Європи – його протяжність становить 126 км. Заснований у 1775 році, зараз Кривий Ріг за кількістю населення займає 7 місце по всій Україні. Офіційною датою “народження” нашого міста вважають 27 квітня – у цей день для місцевих жителів влаштовують різноманітні культурні та розважальні заходи, запрошують виступити популярних українських зірок. Історія Криворіжжя дуже багата і насичена на легенди та перекази. Далі на kryvyi-rih-future.com.ua.

Найвідоміші теорії створення Кривого Рогу

Існує декілька цікавих легенд про історію створення міста. Перша переносить нас у часи Запорізької Січі. Один сміливий козак на ім’я Ріг на схилі життя вже не мав змоги брати участь у запеклих битвах, тому пішов шукати собі місце, де він міг би спокійно провести старість. На берегу, де зливаються річки Інгулець і Саксагань, він збудував собі хатину і став жити у живописному краї. Його поважали за доброту, доброзичливість та гостинність, адже він давав притулок стомленим після мандрів чумакам.  Одне око у Рога було втрачене у битвах, тому його гості стали називати козака Кривий Ріг. Згодом навколо його будинка почало з’являтися село, яке через тисячі років виросло у ціле місто, яке назване на честь його засновника. 

Друга легенда тех пов’язана з козаками. Колись дуже давно запорізькі козаки шукали собі нове місце з гарною природою, де вони б змогли жити, полювати на диких звірів та захищатися від ворогів. У своїх мандрах вони заїхали у дуже прекрасне місце, де протікали ріки з прозорою водою, буяли зеленню степи. Отряд козаків був зачарований красою місцевої природи, але потім один козак вказав на річки, які пробили собі шлях по балках. Козаки зауважили, що ріг був дуже великим, але кривим. Отряд оселився у цій місцині, яку між собою назвав Кривим Рогом. Ця назва назавжди закріпилися за цим краєм. 

Головні пам’ятки Кривого Рогу

У місцевих жителів є багато улюблених місць, які вони залюбки відвідують та радять завітати туди гостям міста. Візитною карткою Кривого Рогу є квітковий годинник, що розташовується на 95 кварталі. Майже в кожного криворіжця є фото біля цієї яскравої споруди. Криворізький арт-майдан теж не поступається популярністю квітковому годиннику: тут часто проводяться розважальні заходи, виступи, виставки та фестивалі. Вночі тут запалюються десятки ліхтарів, які гарно підсвічують майдан різними кольорами. Поряд знаходяться великі музичні фонтани, які працюють у літній сезон. Це улюблене місце для прогулянок у криворіжців і вам варто зазирнути сюди, якщо ви плануєте поїздку до Кривого Рогу. 

А якщо ви не уявляєте своє життя без культури, то в Кривому Розі для відвідувачів завжди відкриті двері театру “Академія руху”. До речі, це єдиний в Україні театр такого жанру. Основна фішка акторів у театрі – передавати сенс вистави, емоції та почуття тільки за допомогою рухів. 

Кривий Ріг – дуже гостинне місто, де ви зможете побачити багато чого цікавого. Завітайте сюди один раз і вам захочеться повернутися знову.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.